przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Betlejemskie Światełko Pokoju w Tarnobrzegu

Grudzień 20, 2010 10:16 PM
Przed godziną 17 na Placu Bartosza Głowackiego Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz wspólnie z wiceprezydent Iwoną Kołek a także biskupem sandomierskim Krzysztofem Nitkiewiczem, ojcem Wojciechem Krokiem i ks. Michałem Józefczykiem odebrał z rąk tarnobrzeskich harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju.

Uroczystość przekazania Światełka poprzedziła Msza Święta w Kościele oo. Dominikanów. Władze Tarnobrzega wspólnie z duchowieństwem, tarnobrzeskimi harcerzami oraz mieszkańcami utworzyli braterski krąg.
Tarnobrzescy harcerze od blisko dziesięciu lat wspólnie z harcerzami z całej Polski odbierają Światełko od przyjaciół z zagranicy i przywożą do naszego miasta. W tym roku przekazanie Światełka odbyło się w Słowackim Nowym Smokowcu.

- Gorąco zachęcam wszystkich tarnobrzeżan, aby wzięli Betlejemskie Światełko Pokoju do swych domów i przekazywali go swojej rodzinie, przyjaciołom czy sąsiadom. Niech to światełko ogrzeje nasze serca i napełni nas ciepłem i miłością w ten wyjątkowy czas – mówi Prezydent Norbert Mastalerz.
Betlejemskie Światło Pokoju jak co roku będzie przekazywane również w kościołach na roratach w Dzień Wigilii

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna skautowska i harcerska akcja przekazywania ognia z Groty Betlejemskiej. Po raz pierwszy została zorganizowana przez skautów austriackich w 1986 roku w Linzu, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Po raz pierwszy betlejemskie światło pokoju dotarło do Polski w 1991 roku i od tego czasu rokrocznie polscy harcerze roznoszą betlejemski płomień po całym kraju oraz przekazują go do ościennych państw z północy i wschodu.

Foto: Agata Rybka

One Response to Betlejemskie Światełko Pokoju w Tarnobrzegu

  1. ash Odpowiedz

    20 grudnia 2010 at 22:21

    co to w ogóle za historia? jak z kręgu moherowych beretów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>