Sensacyjne zwycięstwo koszykarzy Siarki (fotoreportaż oraz video HD)

ASK Siarka Tarnobrzeg pokonała piątą drużynę TBL Zastal Zielona Góra 93:84. Kluczem do zwycięstwa okazała się gra zespołowa i agresywna walka pod koszem przeciwnika. Mecz odbył się w niedzielę, w tarnobrzeskiej hali OSiR.

Pierwsza połowa spotkania była zacięta i wyrównana. Tarnobrzeżanie rozpoczęli mecz w składzie Miszczuk, Pringle,Wall, Truscott i Goffney, jednak jeszcze w pierwszej kwarcie na parkiecie pojawili się Krupa i Tylor. Zawodnicy obu zespoły ze zmiennym szczęściem trafiali do kosza, dużo niecelnych trafień przytrafiało się zwłaszcza przy rzutach z dystansu. W początkowej fazie spotkania nie do zatrzymania był Stanley Pringle, który dla gospodarzy zdobył 12 punktów. Pierwsze dziesięć minut siarkowcy zakończyli z dwupunktową stratą 23:25.

Kolejne minuty, to popis gry Krupy, który po kontuzji wrócił w szeregi Siarki. To głównie jego dwie celne „trójki”, zbiórki Truscotta i „dwójka” Tylora, wyprowadziły gospodarzy na prowadzenie 38:31. Niestety nie udało się siarkowcom dowieźć kilkupunktowej przewagi do końca pierwszej połowy, po serii błędów i fauli stopniała ona do dwóch punktów a wynik na 42: 41 ustalił zawodnik Zastalu Hodge, celnym rzutem zza lini 6,25.

PO PRZERWIE

Trzecia odsłona meczu to koncert „ trójek” w wykonaniu podopiecznych Bogdana Pamuły, dwukrotnie trafiał Pringle, po jednej dołożyli Goffney Wall i Miszczuk. W obliczu świetnej gry Siarki goście zaczęli popełniać coraz więcej błędów, nie pomogły trafienia Hodga, Dłoniaka i Burgesa, gospodarze tę cześć wygrali 75:62.

Ostatnie dziesięć minut meczu rozpoczęło się celnym rzutem za dwa Pringla. W odpowiedzi trafił świetnie dysponowany tego wieczoru Hodge. Kolejne minuty to seria niecelnych rzutów i fauli. Straty Zastalu próbował odrobić Hodge i Fliger, jednak gospodarze byli tego dnia nie do zatrzymania.

Nerwowo zrobiło się w końcówce, po celnym rzucie „za trzy” Hogda na niecałe dwadzieścia sekund do końca na tablicy pokazał się wynik 89:84. Na szczęście mocne nerwy nie zawiodły Pringla, który faulowany przez Fligera oddał dwa celne rzuty osobiste. Zwycięstwo Siarki przypieczętował Miszczuk, celna dwójką wyprowadzoną z kontry.

ASK KS Siarka Tarnobrzeg – Zastal Zielona Góra 93:84 (23:25, 19:16, 33:21, 18:22).

Siarka: Pringle 21(2×3), Goffney 18(1×3)(8 zb.), Wall 15(1×3), Truscott 14(21 zb.), Krupa 10(2×3), Miszczuk 8(1×3), Taylor 4 i Deloach 3.

Zastal: Hodge 28(3×3), Burgess 16(11 zb.), Dłoniak 9(1×3), Comagić 7(1×3), Marshall 7, Chodkiewicz 5(1×3), Flieger 5, Raczyński 4 i Kukiełka 3.

Foto&video: Piotr Morawski