Gdynianie za mocni dla Siarki

Koszykarze Siarki Tarnobrzeg przegrali z Asseco Prokom Gdynia 63:83 w meczu 14. kolejki Tauron Basket Ligi. Kolejny raz świetne zawody w barwach Siarki rozegrał Louis Truscott, zaliczając 12 zbiórek i 14 trafień. Mecz odbył się w sobotę, w Gdyni.

Siarkowcy nie byli faworytami tego spotkania, beniaminek Tauron Basket Ligi w trzeciej kolejce przegrał z Żółto-Niebieskimi na własnym parkiecie 71:88. Dodatkowym osłabieniem drużyny Bogdana Pamuły jest absencja kontuzjowanego Kevina Goffneya, punktowego lidera tarnobrzeżan.

W pierwszej połowie zespół gości toczył z podopiecznymi trenera Tomasa Pacesasa wyrównany bój. Do przerwy Prokom prowadził tylko dwoma punktami. W drugiej odsłonie meczu, mistrzowie Polski powiększali przewagę i ostatecznie wygrali 83:63.

Asseco Prokom Gdynia – ASK Siarka Tarnobrzeg 83:63 (16:23, 19:10, 21:14, 27:16)

Siarka: Louis Truscott 14 (12 zb), Stanley Pringle 13, Marek Miszczuk 13, Michael Deloach 9, Eric Taylor 7, Bartosz Krupa 6, Szymon Juniak 1, Daniel Wall 0.

Asseco Prokom: Filip Widenow 19, Ratko Varda 14, Adam Hrycaniuk 13, Courtney Eldridge 7, Daniel Ewing 6, Mateusz Kostrzewski 6, Robert Witka 6, Ronnie Burrell 5, Piotr Szczotka 4, Mike Wilks 3, Łukasz Seweryn 0.

źródło:plk.pl