Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Ks. Hamera: na konto „Kolędowania dla bliźniego” wpłynęło już 42 tys. 368 zł

Styczeń 31, 2011 10:16 PM
Ks. Hamera: W niedzielę 30 stycznia przeżyliśmy w Tarnobrzegu wielkie chwile kolędując dla bliźniego. Hala OSiR-u była wypełniona po brzegi. Blisko 3 tys. osób kolędowało dla Anety, Michałka i Bartusia.

Ks. Hamera: Mega produkcja Wielkich Tarnobrzeskich Jasełek, grana już po raz trzeci w naszym mieście, dostarczyła nie mniejszych emocji niż podczas premiery w Kościele MBNP na Serbinowie. Barwne przedstawienie, ogromne zaangażowanie aktorów i niezwykłe aranżacje znanych polskich kolęd, wykonywane przez młode, tarnobrzeskie wschodzące gwiazdy estrady, dostarczyło, przybyłym do hali widzom, wielu wzruszeń. Gromkie brawa, trzech tysięcznej widowni były uznaniem ale i nagrodą dla tych wszystkich, którzy przez trzy miesiące ciężkiej pracy przygotowywali to przedstawienie.

- Te wszystkie owacje były także nagrodą dla całej ekipy technicznej. Pan Mariusz Czak, Pan Jarosław Piątkowski, Pan Dariusz Chmielowiec, Pan Adam Strumiński i wielu innych, którzy z nimi współpracują, to był mocny fundament tej mega-produkcji. Oni po prostu mają talent!

- Nie sposób nie wspomnieć o innych osobach, o Pani Teresie Koniecznej dyrektorce OREW w Tarnobrzegu, o Pani Krystynie Wrońskiej dyrektorce Ochronki św. Józefa, Pani Bogumile Karkut dyrektorce przedszkola nr 12, Pani Zofii Kupiec dyrektorce przedszkola nr 17. To dzięki nim i dzięki kadrze nauczycieli i wychowawców z tych placówek, dzięki dzieciom i rodzicom z tychże środowisk przedszkolnych te jasełka były tak piękne.

- Ale to nie wszyscy, których warto wymienić. Szkoła podstawowa nr. 10, Bractwo św. Józefa, Stowarzyszenie Amazonek, Szkoła Katolicka i wiele innych osób ze wszystkich tarnobrzeskich parafii to cały potencjał tego przedsięwzięcia. A nad wszystkim czuwała niestrudzona Pani Elżbieta Chruściel – wykładowca w Zespole Kolegiów Nauczycielskich, reżyser tej mega-produkcji.

- Po przedstawieniu jasełkowym wiele emocji przyniosła licytacja. Wszystko co przygotowano i zgromadzono zostało zlicytowane. Przyniosło to efekt w postaci 3 tys. 722 zł, zgromadzonych na koncie akcji.

- Przez całą niedzielę po mszach św., pod tarnobrzeskimi kościołami, młodzież z wolontariatu, z tarnobrzeskich szkół średnich, społecznej i górnika prowadziła kwestę do puszek. Podczas finału rozprowadzali też cegiełki i to przyniosło kolejny triumf dobra. Zebrano 21 tys. 146 zł. i kilka euro. Biorąc pod uwagę poprzednie dwie styczniowe akcje, na konto „Kolędowania dla bliźniego” wpłynęło już 42 tys. 368 zł.

- Jest to ogromny sukces, biorąc pod uwagę rozpoczynającą się już niebawem sprzedaż filmu z przedstawienia jasełkowego, który przygotowała TV Tarnobrzeg. Cena tej cegiełki filmowej to jedyne 17 zł.

- Swój wkład w całe przedsięwzięcie miał ZSS w Tarnobrzegu. To oni włączyli się do akcji Kolędowania dla bliźniego z cenną inicjatywą „Choinki życzeń” Dyrekcja i nauczyciele tej szkoły przygotowali loterię fantową. Wylicytowano na antenie radia Leliwa dwie „Choinki życzeń” a zwycięzcy w nagrodę mogli zjeść uroczysty obiad z zespołem Golec uOrkiestra w Hotelu Kameleon.

- Wielki szacunek należy się również władzom naszego miasta. Prezydent Miasta Tarnobrzeg Pan Norbert Mastalerz objął uroczysty patronat nad całą imprezą.

- Cała akcja nie zaistniałaby bez wielkiego grona sponsorów, którzy swoją ofiarnością pozwolili organizatorom przygotować wszystko na tak wysokim poziomie. Tarnobrzeżanie potrafią pomagać. Tym razem również zaskoczyli organizatorów swoją szczodrością i hojnością. Oni doskonale wiedzą i czują, że razem można więcej.

- A na koniec wielki szacunek dla gwiazdy finałowego kolędowania. Zespół Golec uOrkiestra urzekł swoim występem wszystkich. Wzruszające kolędy i pastorałki, porywające przeboje „Ściernisko” i „Lornetka” i wspaniała atmosfera, sprawiły, że to wydarzenie długo będzie wspominane w Tarnobrzegu. Dawno nie było w naszym mieście takiego wydarzenia, które zjednoczyłoby tak wielu.

- Finał Kolędowania dla bliźniego zakończyło losowanie dla tych wszystkich, którzy nabyli cegiełki dla Anety, Bartusia i Michałka. Zwycięzcy otrzymali bardzo cenne nagrody.

- Nie można oprzeć się stwierdzeniu, że 30 stycznia Tarnobrzeg przeżywał wielki triumf dobra. To dobro jest w sercu każdego człowieka. I zjednoczyły się te serca tysięcy tarnobrzeżan dla tych trojga i mogliśmy przeżyć coś pięknego.

- To wydarzenie jest także wielkim sukcesem środowiska dziennikarskiego. Media lokalne, prasa, radio, telewizja, portale internetowe. Tak wiele informacji o całej akcji otrzymali w ostatnim okresie mieszkańcy Tarnobrzega. Ten przekaz jednoczył, budował pozytywną atmosferę, zachęcał do dobra, które mogliśmy przekazać Anecie, Bartusiowi i Michałkowi.

- Czasem tak niewiele potrzeba by na naszych oczach działy się cuda.

Autor: Ks. Dariusz Hamera

3 Responses to Ks. Hamera: na konto „Kolędowania dla bliźniego” wpłynęło już 42 tys. 368 zł

 1. gos Odpowiedz

  1 lutego 2011 at 11:13

  Fajna impra. To dobrze ze Zespół Szkół Specjalnych zorganizował taką impreze. Są tam odpowiedni ludzie i podziwiam jak bardzo wiele wysiłku włożyli w przygotowanie takiej impry. Super Super Super. Ciekawe jak będzie za rok. Wielki Szacun dla dyrektora Galiniaka. Mało kto mógłby w tym mieście zrobić coś lepszego

  • mini Odpowiedz

   1 lutego 2011 at 15:01

   Oj chyba ktoś na górze sie pomylił!!!
   To nie szkoła się udziela tylko … laurki zbiera, a przykre bo to inni musieli ciepieć wielogodzinne próby w zimnie i słuchać krzyków i niezbyt miłych komentarzy na próbach, tak więc tym chwała i wdzięczność za CIERPLIWOŚ i wyrozumiałość.
   A tak następnym razem to zapraszamy telewizje i prasę, może radio na próby, ale prosimy o takie prawdziwe dziennikarskie komentarze

 2. Cartman Odpowiedz

  1 lutego 2011 at 19:22

  Rodzice-emeryci byli na tej imprezie i bardzo sobie chwalili, dzięki Golcom to zabawa dla młodszych i tych starszych, dla których w naszym mieście to już wyjątkowo mało imprez się organizuje.
  Przy okazji kilku osobom uda się pomóc. Za pieniądze zdrowia nie da się kupić ale zawsze w jakimś stopniu pomogą. Szkoda mi tych setek innych osób szukających pomocy dla siebie i swoich dzieci. Nawet 10 osób takich jak ks. Darek i WOŚP nie jest im w stanie pomóc…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>