przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Nowa broń tarnobrzeskiej policji w walce z nietrzeźwymi kierowcami

Luty 4, 2011 7:38 PM
Już wkrótce tarnobrzescy policjanci do walki z nietrzeźwymi kierowcami zostaną wyposażeni w alcoscany. Urządzenie to wykrywa alkohol bez potrzeby dmuchania przez określony czas w sondę urządzenia.

Alcoscany reagują na zapach, wystarczy zbliżyć je do twarzy badanego, by uzyskać wstępną diagnozę. Wstępną, bo w przypadku testu z wynikiem pozytywnym (kierujący może być pod wpływem alkoholu) policjanci muszą poddać go badaniu alkomatem bądź alkotestem. Te mierniki określają stężenie alkoholu w organizmie.

Od ubiegłego roku na terenie Polski w ręce funkcjonariuszy trafiają urządzenia o nazwie „AlcoScan”. Umożliwia ono w bardzo krótkim czasie skontrolowanie stanu trzeźwości dużej ilości osób, co w praktyce okazuje się skutecznym narzędziem nie tylko w czasie zmasowanych kontroli trzeźwości, ale również w toku codziennej służby.

W ubiegłym tygodniu prezydent miasta spotkał się z komendantem Janem Żakiem. Norbert Mastalerz zapewnił, że będzie wspierał tarnobrzeską policję w każdy możliwy sposób. Na samym początku prezydent zdecydował się na współfinansowanie zakupu AlcoScanow.

–Dobro mieszkańców jest dla mnie bardzo ważną kwestią. Aby móc wykonywać swoją pracę policjanci muszą być odpowiednio doposażeni. Mając na względzie bezpieczeństwo tarnobrzeżan jak i innych uczestników ruchu drogowego przychyliłem się do prośby szefa miejskiej policji w Tarnobrzegu – powiedział Prezydent.

źródło: UM Tarnobrzeg, własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>