przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

22.02 Premiera spektaklu „NASZE DROGI NIGDY SIĘ NIE KOŃCZĄ…” w TDK

Luty 9, 2011 3:35 PM
TEATR SŁOWA Tarnobrzeskiego Domu Kultury zaprasza na spektakl poświęcony pamięci Krzysztofa Kolbergera przedstawiający najpiękniejsze liryki polskie.

Wybór i układ tekstów: Andrzej Wilgosz

wykonawcy:
Aleksandra Gleń
Agnieszka Nakielska – Dydo
Andrzej Wilgosz

muzyka:
Tord Gustavsen Trio

premiera 22 lutego 2011 r. godz. 19.30
sala kameralna TDK – wstęp wolny

Krzysztof Marek Kolberger (ur. 13 sierpnia 1950 w Gdańsku, zm. 7 stycznia 2011 w Warszawie) – polski aktor i reżyser teatralny.

Warszawską PWST ukończył w 1972; debiutował na deskach Teatru Śląskiego. Po okresie górnośląskim zaangażował się w Teatrze Narodowym w Warszawie, gdzie grał m.in. w “Dziadach”, “Wacława dziejach” i “Weselu”.

Jako reżyser wystawił “Krakowiaków i górali” (Opera Wrocławska, później Teatr Wielki w Poznaniu), “Nędzę uszczęśliwioną” (również Teatr Wielki w Poznaniu), “Żołnierza królowej Madagaskaru” (Opera Szczecińska) oraz “Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków”.
W jego ocenie jednym z najważniejszych zadań aktorskich w jego karierze było powierzenie mu przez Telewizję TVN przeczytania testamentu papieża Jana Pawła II w czasie żałoby po jego śmierci w kwietniu 2005[2].

Wystąpił także jako narrator i solista u boku Krystyny Tkacz, Beaty Rybotyckiej i Krzysztofa Gosztyły w “Mszy Polskiej” H.F. Tabęckiego, do słów ks. Twardowskiego. Był jednym z bohaterów książki “Odnaleźć dobro” (autor Marzanna Graff-Oszczepalińska), w której opowiadał w formie pamiętnika o swoim osobistym spotkaniu z prawdziwym dobrem tkwiącym w człowieku.

Znany był z m.in. z ról w Romeo i Julii, Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny, Kornblumenblau oraz Najdłuższej wojnie nowoczesnej Europy.

Źródło: Wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>