przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Zwolnienia od podatku dla tarnobrzeskich powodzian

Luty 9, 2011 5:02 PM
Prezydent Miasta wystąpi do radnych z projektem uchwały dotyczącym zwolnienia z podatku rolnego i od nieruchomości osoby, które ucierpiały w ubiegłorocznych powodziach, jakie nawiedziły nasze miasto. Będzie to kolejna forma pomocy, jaką objęci zostaną tarnobrzeżanie, którzy stracili cały dobytek.

Zwolnieni z podatku rolnego byliby powodzianie z osiedli: Wielowieś, Sobów, Zakrzów, Sielec, Dzików i Mokrzyszów. Zwolnienie z podatku od nieruchomości objęłoby powodzian z pięciu osiedli: Wielowieś, Sobów, Zakrzów, Sielec, Dzików. Zwolnienia obejmowały będą tylko pierwszą ratę podatku.

Zgodnie z przepisami pismo w tej sprawie najpierw Prezydent Miasta skierował do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz do Ministerstwa Rolnictwa. Być może jeszcze na lutowej sesji radni mogliby głosować nad przygotowaną przez Prezydenta uchwałą.

– Wiem, że taka pomoc jest bardzo potrzebna. Wielu tarnobrzeżan nadal walczy ze skutkami ubiegłorocznych powodzi i potrzebują, aby wyciągnąć do nich pomocną dłoń – mówi Prezydent Norbert Mastalerz.

Jeśli radni przyjmą uchwałę, na stronie Urzędu Miasta www.tarnobrzeg.pl, a także w Biurze Obsługi Interesantów będą dostępne wzory formularza o zwolnienie.

foto i źródło:UM Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>