Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Mastalerz odwołuje Grabias z funkcji dyrektora

Luty 22, 2011 10:20 AM
Niezgodne z prawem działania dyrektorki, tj. rozwiązanie bez wypowiedzenia umowy o pracę z nauczycielem dyplomowanym Jolantą Mudzik, nie reagowanie na uwagi organu prowadzącego (Prezydent Miasta), nauczycieli, rodziców, wdanie się w z góry „przegrany proces” z nauczycielką w Sądzie Pracy – to powody, dla których prezydent Mastalerz odwołał z funkcji dyrektora szkoły podstawowej nr.4 Marzenę Jarecką – Grabias.

Zarządzenie Prezydenta wejdzie w życie 28 lutego.

Prezydent wydał zarządzenie po zasięgnięciu opinii Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Według prezydenta wywołany przez Marzenę Jarecką- Grabias konflikt spowodował protesty nauczycieli, rodziców, uczniów, radnych i był szeroko komentowany przez lokalne media. Wpłynęło to fatalnie na atmosferę w szkole i wokół niej – na czym ucierpiała renoma „czwórki” . I co najważniejsze – ucierpieli na nim sami uczniowie.

Mastalerz uznał, że dotychczasowa postawa Marzeny Jareckiej- Grabias, która wywołała konflikt i nie reagowała na głosy o jego zażegnanie, nie dają gwarancji prawidłowego kierowania szkołą, zapewnienia procesu nauki i wychowania, współpracy z kadrą, rodzicami oraz organem prowadzącym szkołę (Prezydentem Miasta Tarnobrzeg).

Prezydent jest przekonany, że dalsze kierowanie placówką, stanowiłoby zagrożenie dla osiągnięcia celów szkoły – wymienionych w ustawie o systemie oświaty. Odwołana dyrektor pozostanie w szkole jako nauczyciel dyplomowany.

źródło:UM Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>