Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Kamila Michalik: Dajemy wędkę a nie rybę, chcemy nauczyć organizacje, co zrobić, aby ryba znalazła się na talerzu (fotoreportaż&video HD)

Marzec 9, 2011 4:18 PM
O nowej formie współpracy Urzędu Miasta w Tarnobrzegu z organizacjami pozarządowymi rozmawialiśmy z doradcą prezydenta ds. społecznych Kamilą Michalik.

W ramach współpracy Urząd organizuje konsultacje i szkolenia. – W związku z tym, że prezydent bardzo chętnie współpracuje z organizacjami pozarządowymi i jest to dla niego bardzo ważna a nawet newralgiczna kwestia, poprosił mnie o to, aby była ona jawna i merytoryczna –wyjaśnia doradca Kamila Michalik.

– To, że np. ogłaszamy program współpracy i konsultujemy go z organizacjami właśnie wynika z tego, że Urząd Miasta chce być transparenty, czyli jawny w działaniu, aby organizacje wiedziały, w jaki sposób są przyznawane pieniądze, na jakiej podstawie, i w jaki sposób będą one oceniane – dodaje.

Działania Urzędu skierowane do organizacji mają zapewnić profesjonalną jakość świadczonych przez nie usług. – W związku z tym, że zasady współpracy są nowe, pan prezydent chce dać narzędzia organizacjom po to, żeby zdobywały one fundusze w sposób klarowny, a jednocześnie uczący ich na przyszłość, stąd szkolenia – wyjaśnia Kamila Michalik.

–Zakładamy ze współpraca będzie trwała i intensywna. Prezydentowi zależy na tym, żeby organizacje były bardziej profesjonalne, żeby radziły sobie nie tylko z pieniędzy miasta, ale również by nauczyły się pozyskiwać środki z boku, czyli z różnych innych funduszy, które będą lub są już udostępniane. Są to w końcu specyficzne instytucje, które są poza rządem, ale nie są biznesem – dodaje.

W opinii przedstawicieli jednej z tarnobrzeskich organizacji pozarządowej, Stowarzyszenia M-Rock, współpraca na linii urząd-organizacja jest bardzo potrzebna. – Pomysł jako taki jest super, występujemy o fundusze po raz pierwszy, te spotkania bardzo ułatwiają nam przebrniecie przez wszystkie kwestie z tym związane.

foto&video: Piotr Morawski

4 Responses to Kamila Michalik: Dajemy wędkę a nie rybę, chcemy nauczyć organizacje, co zrobić, aby ryba znalazła się na talerzu (fotoreportaż&video HD)

 1. Grzegorz Lipiec Odpowiedz

  9 marca 2011 at 19:14

  Jaka nowa forma współpracy? Przecież konsultacje były już wcześniej (za poprzednika). Poza tym obowiązkiem samorządu jest współpraca z sektorem non-profit.

 2. Pic na wodę Odpowiedz

  13 marca 2011 at 21:06

  Brawa dla przedmówcy .

 3. Szkolenie Odpowiedz

  13 marca 2011 at 21:38

  Szkolenia też były? Skoro wszystko już było za poprzednika to po co konsultacje?

 4. Stalowolanin Odpowiedz

  4 maja 2011 at 21:05

  Co ta Kobieta tam robi?
  Boże zachowaj nas od Pani Michalik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>