Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Mina przeciwczołgowa na terenie budowy

Marzec 9, 2011 12:20 PM
Dzisiaj rano pracownicy firmy budującej wiadukt przy ul. Sienkiewicza w Tarnobrzegu wykopali podejrzanie wyglądający przedmiot. Policyjny pirotechnik stwierdził, że jest to mina przeciwczołgowa.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie udali się policjanci, powiadomiono również jednostkę saperską z Rzeszowa. W oczekiwaniu na jej przyjazd policjanci zabezpieczają teren. Wojskowi specjaliści zabiorą niewybuch na poligon, gdzie zostanie on zneutralizowany.

W trwającym sezonie prac rolniczych i robót budowlanych tego typu znaleziska mogą być bardzo częste, gdyż pod powierzchnią ziemi tkwi jeszcze sporo niewypałów z okresu I i II wojny światowej. Policja apeluje, aby o każdym odnalezieniu niewypału lub niewybuchu natychmiast powiadomić funkcjonariuszy. Pamiętajmy, że każda próba manipulacji przy takim znalezisku, bądź sama obecność w jego pobliżu może mieć tragiczne konsekwencje.

foto&źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

One Response to Mina przeciwczołgowa na terenie budowy

  1. Saper Odpowiedz

    9 marca 2011 at 22:45

    Minę to musieli mieć saperzy jak zobaczyli, że to koło od drezyny… :) Saperzy z Rzeszowa zrobili sobie kursik wiadomo, że z kołami od drezyny żartów nie ma :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>