przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Kolejna promesa na usuwanie skutków powodzi

Marzec 15, 2011 9:57 AM
Blisko trzy miliony złotych otrzyma tarnobrzeski samorząd w ramach programu pomocy na usuwanie skutków powodzi. Jest to już kolejna milionowa dotacja przyznana dla miasta Tarnobrzeg, które znalazło się wśród osiemnastu gmin najbardziej poszkodowanych w wyniku ubiegłorocznych powodzi.

Wczoraj do Prezydenta Miasta dotarła wiadomość o przyznaniu przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji kolejnej promesy na usuwanie skutków powodzi.
Dofinansowanie w wysokości dwóch milionów 950 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na kontynuację remontu budynków wielofunkcyjnych na osiedlu Wielowieś (przychodnia, budynki mieszkalne, dom osiedlowy, biblioteka), odbudowę budynku OSP na osiedlu Wielowieś, a także odbudowę Przedszkola w Zakrzowie i Przedszkola nr 18 w Sobowie.

- Jest to kolejna dobra informacja, która z pewnością ucieszyła nie tylko mnie, jako Prezydenta Miasta, ale także wielu tarnobrzeżan. Mija blisko rok od tych dramatycznych wydarzeń, które zniszczyły dobytek setek mieszkańców, a także mocno uszkodziły infrastrukturę miasta.

- Po miesiącach ciężkiej pracy Tarnobrzeg powoli odbudowuje się. Nadal jednak potrzebne są pieniądze. Dlatego cieszy mnie to, że ministerstwo rozumie, jak wielkie są szkody i jak wielkich pieniędzy potrzeba na odbudowę miasta. Zgodnie z obietnicami będę zabiegał o każdą możliwą dotację, dzięki której będziemy mogli sprawnie usuwać skutki ubiegłorocznych powodzi – mówi Prezydent Norbert Mastalerz.

źródło: UM Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>