Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Śpiewająca Polska 2011

Marzec 15, 2011 10:38 PM
Już po raz piąty chór „Dzikowianie” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu zakwalifikował się do Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska”.

Program ten ma na celu wspieranie rozwoju chórów szkolnych poprzez dofinansowanie godzin lekcyjnych oraz opiekę metodyczną nad pedagogami kierującymi chórami. Realizacja programu to również poprzez edukację chóralną rozwój zamiłowania uczniów do muzyki i śpiewu, rozwój osobowości i wrażliwości młodzieży oraz możliwość poznania polskiego i światowego repertuaru muzycznego.

Operatorem projektu jest Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans. Opiekę merytoryczną i metodyczną zapewnia Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy finansowym wsparciu samorządów lokalnych.

Dyrygentem chóru „Dzikowianie” jest Pan Wiesław Woźniak, pod opieką którego śpiewająca młodzież uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe organizowane przez dom kultury, placówki opieki społecznej, władze miasta, takie jak m.in. występ na miejskiej wigilii dla potrzebujących na rynku tarnobrzeskim w grudniu 2010r., oprawa mszy św. na Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej „Eutrapelia”, występ na koncercie „Rozśpiewały się obłoki” w Filharmonii Rzeszowskiej. Dużym sukcesem chóru „Dzikowianie” jest zdobycie w czerwcu 2011r. „Złotego Pasma” czyli najwyższego wyróżnienia na przeglądzie chórów szkolnych „Magnifikat”.

Foto&źródło: http://www.zsrtbg.republika.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>