przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Czy miasto rozwiąże problem osuwiska skarpy w Miechocinie? (zdjęcia skarpy)

Marzec 17, 2011 6:17 PM
Skarpa w Miechocinie wymaga prac stabilizacyjnych, w skutek ruchów osuwiskowych zagrożone są pobliskie domy. Ewentualnej tragedii ma zapobiec powołana przez prezydenta Tarnobrzega Miejska komisja ds. szacowania szkód wynikających z ruchów osuwiskowych ziemi w infrastrukturze komunalnej.

W miniony wtorek komisja dokonała wizji lokalnej na osiedlu Miechocin. Teraz przygotowuje protokół szkód, który z pozostałą dokumentacją dotyczącą osuwiska zostanie przekazany do Biura ds. Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Tarnobrzeski samorząd będzie starał się o dofinansowanie na realizację zadania projektu „osłona przeciwosuwiskowa”, który między innymi ma na celu stabilizację osuwisk.

W skład komisji weszli: zastępca Prezydenta Miasta Robert Niedbałowski – Przewodniczący oraz członkowie: radny Waldemar Stępak, p.o. Naczelnika Wydziału Architektury, Budownictwa i Inwestycji – Grzegorz Kiełb, Wiesław Możdżeń z Wydziału Geodezji i Gospodarki Gruntami, a także pracownicy Wydziału Architektury, Budownictwa i Inwestycji – Adam Kaltenberg i Zbigniew Kotulski.

źródło: UM Tarnobrzeg

foto: Piotr Morawski

One Response to Czy miasto rozwiąże problem osuwiska skarpy w Miechocinie? (zdjęcia skarpy)

  1. Tbg Odpowiedz

    17 marca 2011 at 20:17

    Ile miejskich pieniędzy będzie kosztować ta “osłona przeciwosuwiskowa” ?

    Jeśli mieszkańcy Miechocina uszczelnią szamba to może skarpa przestanie się osuwać, o ile już nie jest za późno, teraz wystarczy jak dobrze popada kilka dni i będziemy mieli obrazy jak z ostatniej powodzi… Nie życze tego nikomu ale tańszym rozwiązaniem może być przeniesienie kilku domów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>