Sensacyjna porażka Mistrza w ćwierćfinale Pucharu Ligi !(fotoreportaż oraz videoHD)

Świeżo upieczony Mistrz Halowej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Automotive przegrał z drużyną Blues po rzutach karnych 1: 3 (0: 0) w ćwierćfinałach Pucharu Ligi. Mecze rozegrane zostały wczoraj, w sandomierskiej hali MOSiR.

Automotive – Blues 0:0 k. 1:3

R.Bakalarski 0, A.Siedlarz 0, W. Szajniakowski 0, S.Tomala 1

— G.Wilk 1, K.Górczyński 1, W.Jarosz 0, T.Kwitek 1

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy Pucharu Ligi dostarczył wielu emocji. Nowo upieczony Mistrz Automotive był zdecydowanym faworytem w pojedynku z drużyną, która niespełna kilka tygodni temu walczyła w barażach o pozostanie w I lidze. Większość zebranych kibiców zadawała sobie pytanie jak wysoko Automotive pokona przeciwnika? Ale jak się okazało drużyna Blues była mocno zmotywowana i dzielnie walczyła o każdy metr boiska, co z pewnością dodało atrakcyjności przebiegu całego spotkania.

Im bliżej końca meczu tym mocniejsze były ataki Automotive, które kończyły się niecelnymi strzałami bądź były blokowane przez przeciwnika. Na kilka minut przed zakończeniem meczu za czwarte przewinienie drużyna Automotive otrzymała rzut karny. Wydawało się że zdobędzie upragnionego gola na wagę awansu, lecz zawodnik R.Bakalarski chyba był zbyt pewny swego i fatalnie oddał strzał kilka metrów obok prawego słupka ?!

Mecz oraz dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc drużyny przystąpiły do wykonywania rzutów karnych. I tym razem zawodnicy Automotive byli nieskuteczni w stałych fragmentach, a Blus wykorzystał swoją szansę wykorzystując trzy karne awansował do półfinału. To z pewnością jest sensacyjnym rozstrzygnięciem i wielkim sukcesem drużyny Blues.

Argus – A.O.Gospodarczyk 3:1 (0:0)

P.Sadok 2, Ł.Mazur — G.Bijak

W drugim meczu mimo licznych dogodnych sytuacji z obu stron, po pierwszej połowie drużyna Argus remisowała z A.O.Gospodarczyk. Druga połowa rozpoczęła się od bardziej zdecydowanych ataków Argusa, który z każdą minutą grał, co raz to lepiej. Na efekty nie trzeba było czekać zbyt długo i worek z bramkami został rozwiązany 1:0 dla Argusa.

Wydawało się, że kolejne bramki to tylko kwestia czasu, lecz A.O.Gospodarczyk w dość niegroźnej sytuacji doprowadził do wyrównania. W dalszej części gry ponownie Argus ruszył do natarcia i w odstępie kilku minut zdobył dwie bramki co z pewnością podcięło skrzydła przeciwnikowi, który nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Mimo iż Argus miał kilka dogodnych sytuacji na zdobycie kolejnych goli mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Argusa.

Paragraf Tares Motor – S.C.K. 4:0 (0:0)

M.Spasiuk 2, S.Walski, M.Szypuła

Trzeci pojedynek i walka trzeciej drużyny I ligi z Mistrzem II ligi, który od nowego sezony będzie występował w I lidze. Pierwsza połowa przebiegała podobnie jak pierwsze dwa mecze ćwierćfinałowe i zakończyła się wynikiem bezbramkowym. W drugiej połowie Paragraf zagrał ofensywniej i wyszedł na prowadzenie 1:0. Mecz przybrał ostrej walki z obu stron, ale to zawodnikom drużyny S.C.K. szybciej puściły nerwy i bardzo szybko popełnili cztery przewinienia, po których Paragraf wyszedł na prowadzenie 2:0.

Niestety gra w dalszym ciągu była bardzo ostra i zostały podyktowane kolejne dwa karne, które zostały zamienione na dodatkowe dwa gole dla drużyny Paragraf. Końcówka meczu i nerwy, których nie mogli opanować zawodnicy doprowadziły do małej szarpaniny między zawodnikami oby drużyn. Wielu kibiców zadawało sobie pytanie, kto tak naprawdę był prowodyrem całego zamieszania, zgromadzony materiał i zapis video z pewnością wszystkim da odpowiedź!

Nie mniej jednak takie zachowanie nie powinno mieć miejsca, wszyscy zawodnicy przychodzą, aby rywalizować ze sobą w sportowej walce. Pozostaje tylko nadzieja, że tego typu sytuacje więcej nie będą występowały, a zdrowy rozsądek i duch prawdziwej sportowej rywalizacji będzie towarzyszył w każdym meczu kolejnej rundy rozgrywek.

Olimpic Zajazd Anna – CC Motor Sport 4:0 (4:0)

Z.Jurek 2, M.Sykucki, R.Bodura

W ostatnim meczu zmierzył się obrońca Pucharu Ligi Olimpic Zajazd Anna i drużyna CC Motor Sport. Przed tym spotkanie również kibice oczekiwali wyrównanego spotkania które dostarczy wielu emocji, a może nawet niespodzianki w postaci wyeliminowania obrońcy trofeum?! W pierwszych minutach meczu było widać, że drużyna Olimpic nastawiona jest na ofensywny styl gry i już po niespełna 4 minutach wyszła na prowadzenie 1:0.

Utrata bramki podziałała mobilizująco na przeciwnika, który coraz to śmielej atakował i dążył do wyrównania. Jedna z nielicznych akcji CC Motor została zakończona bramką, ale gol nie został uznany, bo wcześniej został odgwizdany faul zawodnika Olimpic. W takiej sytuacji zawodnik CC Motor miał uwagi do sędziego, dlaczego nie puścił gry skoro utrzymał się przy piłce?! Jak się okazało to nie była błędna decyzja sędziego, który zareagował prawidłowo, pozostawało pytanie, dlaczego tylko jeden zawodnik po gwizdku kontynuował grę, skoro mecz został przerwany?

Na szczęście obaj panowie spokojnie wszystko sobie wyjaśnili i mecz mógł toczyć się dalej w spokojnej atmosferze. Kolejne minuty przyniosły wzajemne ataki z oby stron, które mimo dogodnych sytuacji kończyły się strzałami obok bramki. Po kilku minutowym okresie wspólnej wymiany ciosów Olimpic ponownie przycisnął przeciwnika zdobywając kolejno trzy gole. Pierwsza połowa zakończyła się dość wysokim prowadzeniem Olimpic 4:0. Taki obrót sprawy nieco odebrał chęć do gry drużynie CC Motor Sport która w drugiej połowie starał się o zdobycie choć tej jednej honorowej bramki. Lecz akcje kończyły się na przedpolu przeciwnika bądź to na wyśmienitych interwencjach bramkarza Olimpic.

Ogólnie druga połowowa również była bardzo interesująca, liczne akcje z obu stron mogły się podobać, brakowało jedynie tego, co najbardziej cieszy kibiców kolejnych goli. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem drużyny Olimpic Zajazd Anna 4:0.

28.03.2011 r. w meczu półfinałowym obrońca Pucharu Ligi Olimpic Zajazd Anna spotka się drużyną Blues. Mimo iż Blues wyeliminowało aktualnego mistrza ligi, nie jest faworytem spotkania, co z pewnością powinno dostarczyć wielu emocji. Natomiast Olimpic Zajazd Anna stoi przed dużą szansą, aby zagrać w wielkim finale w obronie wywalczonego rok temu Pucharu Ligi.

Kolejną parę tworzą, druga i trzecia drużyna zakończonego sezony Argus – Paragraf Tares Motor. Argus będzie chciał udowodnić, że nie przypadkiem został wicemistrzem rozgrywek. Drużyna Paragraf dwukrotnie przegrała w lidze z przeciwnikiem (1: 0 i 4: 1) tak, więc ma do wyrównania małe rachunki, co tylko zapowiada emocjonujące spotkanie do ostatniej sekundy meczu.

A jak będą przebiegały mecze i które drużyny zagrają w małym i dużym finale? Tego wszystkiego można się dowiedzieć przybywając na oba spotkania, które odbędą się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Sandomierzu, ul.Patkowskiego 2a (za budynkiem Poczty Polskiej) Wszystkich kibiców i sympatyków serdecznie zapraszamy.