Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Czy Tarnobrzeg to bezpieczne miasto? (fotoreportaż oraz video HD)

Kwiecień 7, 2011 9:35 PM
W czwartkowej konferencji zwołanej przez prezydenta Mastalerza, której głównym tematem był stan bezpieczeństwa w Tarnobrzegu uczestniczyli Beata Jędrzejewska – Wrona komisarz, Zbigniew Brzyszcz z-ca komendanta tarnobrzeskiej KPM oraz Robert Kędziora p.o. szefa Straży Miejskiej.

Konferencja została zwołana w kilka dni po tragicznej śmierci mieszkańca miasta, skatowanego na ulicy przez trzech chuliganów. Prezydent oraz przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w mieście, podkreślali, iż pomimo ostatniego zdarzenia z dnia na dzień nie zrobiło się w Tarnobrzegu mniej bezpiecznie niż do tej chwili.

– Na przestrzeni ostatnich sześciu lat, jeśli chodzi o przestępczość ogólną odnotowujemy systematyczny spadek – powiedział Zbigniew Brzyszcz, zastępca komendanta Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Prezydent przypomniał również o działaniach, podjętych przez radę miasta w celu poprawy bezpieczeństwa w mieście. – W tegorocznym budżecie radni przeznaczyli kwotę 350 tys. zł. na budowę realnego, nie wirtualnego tak jak miało to miejsce w latach poprzednich, monitoringu, potrzeba nam na to ok. pół roku, przymierzamy się do instalacji 34 kamer, będzie to monitoring radiowy, w pierwszej kolejności będziemy starali się kamery umieścić w miejsc najbardziej newralgicznych (…). Budowa całego systemu to kwota ponad 900 tys zł (…) – tłumaczył prezydent Mastalerz.

- Dzięki zmianie w budżecie podjęliśmy uchwałę, o przeznaczeniu kwoty 15 tys. zł na ponadnormatywne służby. W wyniku porozumienia, które podpiszemy w poniedziałek, na terenie miasta pojawią się dodatkowe patrole – dodał.

ZOBACZ ZAPIS VIDEO Z KONFERENCJI

foto&video: Piotr Morawski

2 Responses to Czy Tarnobrzeg to bezpieczne miasto? (fotoreportaż oraz video HD)

  1. pepe Odpowiedz

    8 kwietnia 2011 at 08:04

    Fajnie sie bawi dlugopisem ten pan policjant ;) hahahahahah

  2. TBG Odpowiedz

    8 kwietnia 2011 at 15:00

    Najważniejsze że wg statystyk w mieście jest coraz bezpieczniej. Jeśli bandzior będzie chciał porozrabiać to dodatkowe patrole i kamery raczej mu w tym nie przeszkodzą. Jedynie co, to być może ułatwią późniejsze szybsze schwytanie sprawcy. Trzeba lepiej edukować młodzież aby nie dochodziło do takich sytuacji jak ta ostatnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>