Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Mistrzowie Polski spotkali się z prezydentem (fotoreportaż oraz video HD)

Kwiecień 16, 2011 8:06 AM
Drużyna IKS Tarnobrzeg spotkała się z prezydentem Mastalerzem w piątek, w 15 kwietnia. Powodem było pierwsze Drużynowe Mistrzostwo Polski wywalczone prze niepełnosprawnych ruchowo tenisistów stołowych z tarnobrzeskiego klubu. Mistrzostwa Polski odbyły się w Drzonkowie, koło Zielonej Góry.

Zespół IKS Tarnobrzeg, w składzie Krzysztof Żyłka, Karolina Pęk, Maciej Nalepka i Marek Taczalski prowadzony przez trenera Jacka Lachora sięgnął po historyczny tytuł. – Jestem bardzo szczęśliwy z osiągniętego sukcesu w Drzonkowie, bo mimo kłopotów finansowych zawodnicy zagrali wspaniałe zawody i chciałbym serdecznie podziękować im oraz trenerowi za sukces i wspaniała atmosferę w drużynie. To wspaniały występ i ogromny sukces klubu i świetna promocja dla Tarnobrzega i Województwa Podkarpackiego – powiedział prezes klubu, Rajmund Zięba.

- Ten medal Drużynowych Mistrzów Polski to 62 medal zdobyty przez zawodników IKS-u Tarnobrzeg. W ciągu 5,5 roku naszych startów zdobyliśmy 23 medale Mistrzostw Polski oraz 7 medali w turniejach międzynarodowych a pozostałe medale to zdobycz w turniejach krajowych i międzynarodowych na terenie kraju – dodał.

Swój sukces tarnobrzeska drużyna odniosła w doskonałym stylu pokonując wszystkich przeciwników a tracąc tylko jeden punkt w tych pojedynkach. W rozgrywkach grupowych tenisiści IKS-u pokonali drużyny SSiRON “Start” Triumf Bydgoszcz, I WSSiRN “Start” Katowice i SR-S “Szansa-start” Gdańsk po 5:0.
W 1/8 finału pokonali I WZSN “Start” Wrocław 3:0 a w półfinale obrońców tytułu I IKS AWF Warszawa. Doskonale grająca czwórka zawodników IKS i tą przeszkodę pokonała wygrywając 3:1.

W finale tego turnieju IKS Tarnobrzeg zmierzył się z utytułowaną drużyną RSSiRON Start Radom, wielokrotnymi medalistami DMP i po znakomitym pojedynku drużyna ta uległa świetnie dysponowanemu w tym dniu tarnobrzeskiemu zespołowi 3:0.

- Dzięki wsparciu Władz Miasta Tarnobrzega i naszych sponsorów Firmy Aksedo z Warszawy i Firm z Tarnobrzega ZOT “SIARKOPOL” Sp. z o.o., Firmy Intop, Firmy Seltar nasz wyjazd doszedł do skutku i za tą pomoc serdecznie dziękujemy – powiedział Rajmund Zięba.

- Ten rok przedolimpijski to trudny okres w naszym klubie, brakuje funduszy. Cały czas poszukujemy sponsorów do współpracy i wsparcia naszego klubu. Sponsorów, którzy zainteresowaliby się naszym klubem i naszymi sukcesami. Naprawdę warto nam pomóc a świadczy o tym sukces z Drzonkowa i pozostałe sukcesy odniesione przez te wszystkie lata. Nasze dresy i koszulki czekają by Was reklamować – dodał.

Źródło: własne\ www.ikstarnobrzeg.pl

Foto&video: Piotr Morawski

4 Responses to Mistrzowie Polski spotkali się z prezydentem (fotoreportaż oraz video HD)

 1. tarnobrzeżanin Odpowiedz

  16 kwietnia 2011 at 18:42

  Gratulacje dla medalistów i życzę dalszych sukcesów.

 2. tomaray Odpowiedz

  16 kwietnia 2011 at 23:27

  choć zawodnicy nie są z Tarnobrzegu to i tak miły dla nas, tarnobrzeżan prezent. Oby jeszcze miasto stanęło na wysokości zadania i wybudowało windę, która umożliwi min. Panu Radkowi wizyty w kancelarii prezydenta i domaganie się słusznego i należnego finansowania dla IKS.

 3. miejscowy Odpowiedz

  17 kwietnia 2011 at 07:56

  Karolina jest z Tarnobrzega i skoro dużo wygrywa to jest mocnym punktem drużyny. Ilu masz podstawowych zawodników z Tbg w KTS-e czy ASK?

  Generalnie to jakaś paranoja, że w XXI wieku miejsce urzędowania prezydenta miasta jest niedostepne dla osób na wózkach inwalidzkich.

 4. swojak Odpowiedz

  17 kwietnia 2011 at 11:08

  Ci zawodnicy reprezentują IKS Tarnobrzeg i dla Tarnobrzega zdobywają medale a nie innego miasta. Promują Tarnobrzeg i chwała im za to, Gratulacje. Piłkarze, koszykarze, siatkarki czy tenisistki stołowe to zawodnicy/czki z Tarnobrzega? Nie! Jedni są inni nie, tak jak wszędzie. Najważniejsze że reprezentują Tarnobrzeg i go promują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>