Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sztuka „Gość oczekiwany” w tarnobrzeskiej hali OSiR (fotoreportaż oraz video HD)

Kwiecień 18, 2011 12:01 PM
Przedstawienie teatralne „Gość oczekiwany” Zofii Kossak-Szczuckiej zaprezentowała grupa aktorów pasjonatów z OREW w Tarnobrzegu i z serbinowskich wspólnot parafialnych. Sztuka odegrana została w ramach akcji tarnobrzeskiej parafii MBNP „Niedziela Palmowa dla bliźniego”.

Treść „Gościa oczekiwanego” zaczerpnięta została z legendy śląskiej. Publiczność, która niemal do ostatniego miejsca wypełniła halę OSiR uczestniczyła w pond dwugodzinnym spektaklu traktującym o wierze, nadziei, pokorze a także o pysze i głupocie ludzkiej.

Autorka pisała o sztuce: “Bajka ta jest obrazem dramatu, jaki codziennie i na całym świecie, w milionach replik, rozgrywa się pomiędzy Bogiem a ludźmi. Bóg nieustannie przychodzi do ludzi, narzuca się im. Odtrącony powraca wielokrotnie. Ludzie, którzy przyjmują Go w prostocie i bezinteresownej miłości, są przezeń obdarowani hojną, opływającą miarą, są szczęśliwsi niż mogli wymarzyć. Natomiast biada tym, którzy pragną widzieć Boga dla spodziewanych korzyści lub podporządkowania Go innemu panu”.

Premiera ” Gościa oczekiwanego ” odbyła się już w 1987 roku w świetlicy szpitalnej przy klasztorze sióstr Elżbietanek, w 1994 roku po raz pierwszy sztuka ta została wystawiona w teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie. Tarnobrzeskie przedstawienie wyreżyserowała Elżbieta Chruściel.

Video(50 minut!!!): Piotr Morawski

Foto: Piotr Morawski

Foto: Tomasz Młyniec

Foto: Rafał Rozmus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>