Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

W Wielki Piątek akcja “Prędkość”

Kwiecień 21, 2011 12:23 PM
W Wielki Piątek policjanci ruchu drogowego i prewencji zwrócą szczególną uwagę na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Takie przypadki będą ujawniane za pomocą fotoradarów – wszystko w ramach działań “Prędkość”, których celem jest zapewnienie maksimum bezpieczeństwa na drogach. Wielki Piątek będzie też dniem, w którym funkcjonariusze rozpoczną działania “Wielkanoc 2011″.

Słoneczna pogoda i dobre warunki na drogach zachęcają kierowców do szybkiej i ryzykownej jazdy. Niestety niedostosowanie prędkości do panujących warunków to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Dlatego jednym z priorytetowych zadań Policji jest zmniejszenie zagrożenia wypadkami, które powodowane są przez nadmierną prędkość.

Działania “Prędkość” prowadzone będą w przeddzień świątecznego weekendu – w czasie, kiedy wiele osób będzie podróżować drogami Podkarpacia. Wielki Piątek będzie też dniem, w którym funkcjonariusze rozpoczną działania “Wielkanoc 2011″. Przez cztery świąteczne dni, a więc do Poniedziałku Wielkanocnego policjanci czuwać będą nad płynnością ruchu. Będą też monitorować dopuszczalną prędkość pojazdów i reagować na wykroczenia kierowców, szczególnie te najbardziej niebezpieczne:

* nieprawidłowe wyprzedzanie

* omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych

* nadmierna prędkość

* nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu

Baczną uwagę policjanci będą zwracać również na trzeźwość kierowców.

Podczas ubiegłorocznych Świąt Wielkanocnych (od soboty do poniedziałku) podkarpaccy policjanci odnotowali 16 wypadków, w których 25 osób zostało rannych. Na szczęście nikt nie zginął. Zatrzymano 54 nietrzeźwych kierowców.

źródło: www.podkarpacka.policja.gov.pl

3 Responses to W Wielki Piątek akcja “Prędkość”

 1. Malmsteen Odpowiedz

  21 kwietnia 2011 at 18:24

  Ja powiedziałbym, że “słoneczna pogoda i dobre warunki” zachęcają kierowców do spróbowania jazdy “normalnej” na miarę XXI wieku i możliwości technicznych aut, którymi dysponujemy. To, że infrastruktura drogowa w Polsce, ina podkarpaciu to dno, to inna sprawa. To “zmniejszenie zagrożenia wypadkami” jak zwykle będzie prawdopodobnie polegało na ukryciu się z suszarą w pobliskich krzakach, co oczywiście spowoduje większą “płynność ruchu”. Daliby sobie już spokój z tą propagandą, niczym za PRL-a, bo i tak już nikt w to nie wierzy. Wiadomo przecież że stoją tam, żeby wydoić jak nawięcej z kierowców, bo po naszych wyrobach drogopodobnych i innych traktach normalnie jeździć się nie da. Mylę się? Ktoś zaprzeczy?

  • driver Odpowiedz

   21 kwietnia 2011 at 19:40

   Nie podają, że będą suszyć tylko grożą fotoradarami… Wystarczy, że schowają tą skrzyneczkę w krzakach i ona swoje zrobi. Przynajmniej kierowcy nie będą się stresować wypatrując suszarki :)

   Co do dziur w drodze to one działają jako ograniczenie prędkości, jak próg tylko nie oznaczony :)

 2. hipek Odpowiedz

  21 kwietnia 2011 at 19:25

  Na normalnych drogach jeździć się da, tyle że w większości to drogi krajowe, ewentualnie rok temu remontowane. Wszystkie inne to dziurawki. Czasem aż się wierzyć nie chce, że ktoś ma czelność nazywać ten zlepek dziur i łat drogą.

  Informacja o akcji “prędkość” to perwencja, kto będzie miał przycisnąć to i tak przyciśnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>