Zwycięstwo Siarki nad Unią. Mażysz: Tak się nie gra, to było raczej udawanie gry (fotoreportaż oraz video HD)

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg pokonali 3:0 Unię Nowa Sarzyna w meczu 21 kolejki rozgrywek grupy lubelsko- podkarpackiej III ligi. Mecz rozegrany został w czwartek, 21 kwietnia, w Tarnobrzegu.

Przed meczem trener Mażysz mówił: tradycyjnie u siebie chcemy zagrać widowiskowo i skutecznie. Liczę, że zafundujemy kibicom prezent na święta i odniesiemy przekonujące zwycięstwo.

Choć prezent okazały, w postaci trzech bramek i trzech punktów, niestety, przez pierwszą połowę spotkania kibice zgromadzeni na stadionie przy Al. Niepodległości kolejny raz oglądali nieskuteczną grę w wykonaniu podopiecznych trenera Mażysza, momentami przypominającą bezładną kopaninę chłopców na podwórku. Sytuacja tym dziwniejsza, iż Siarkowcy, trzeci zespół w tabeli, podejmowali drużynę zajmującą dziesiątą lokatę!

Mimo, iż to piłkarze Siarki byli zdecydowanie częściej w posiadaniu piłki, jednak w większości przypadków nie potrafili skonstruować akcji, zakończonej strzałem na bramkę. O wiele bliżej do objęcia prowadzenia w tej części spotkania byli goście, od utraty gola Siarkę uratował w 33 min. Ćwiczak, broniąc strzału Judy, oraz słupek, po uderzeniu Wtorka w 36 min.

– Uważam, ze pierwsza połowa meczu w naszym wykonaniu była dobra, stworzyliśmy sytuacje bramkowe, które mogły przynieść prowadzenie – powiedział po meczu trener gości, Piotr Brzeziński.

– Przepraszam kibiców za pierwszą połowę, w przerwie powiedziałem bardzo dużo przykrych słów mojemu zespołowi, bo tak się nie gra, to było raczej udawanie gry, a zawodnikiem Siarki jest się po to, żeby grać w piłkę. W drugiej połowie zrobili swoje, ale ja nie do końca jestem przekonany, co do zaangażowania zawodników w całym meczu – dodał trener Mażysz.

PO PRZERWIE

Na szczęście, jest jeszcze drugie 45 min. Druga odsłona meczu rozpoczęła się dla Siarki idealnie, w 48 min. Madeja, z rzutu rożnego zdobywa pierwszą bramkę dla gospodarzy. – Przed meczem uczulałem chłopaków na stałe fragmenty gry wykonywane przez Madeję, i choć wiedzieliśmy o tym, to strzelił nam bramkę. Trzeba przyznać, że wykonuje dobrze ten element, choć o utratę gola obwiniam mojego bramkarza, bo przy tym wzroście musi przynajmniej próbować interweniować, a on się zachował tak, jakby piłka leciała 2m za bramkę. To był ewidentny prezent świąteczny dla Siarki – komentował trener Brzeziński.

Drugi prezent dla Siarki, nadszedł 20 min później, po strzale Walata piłka odbiła się od zawodnika gości Łuczaka i trafiła do bramki. – Po stracie bramki musieliśmy się bardziej zaangażować w akcje ofensywne, i ironia losu, trafiła się samobójcza bramka Łuczaka – wyjaśniał trener Unii.

Kiedy wydawało się, ze wynik nie ulegnie już zmianie, a kibice powoli zaczęli opuszczać stadion, w 90 min. piłkę w bramce umieścił Mazurkiewicz, po zagraniu Rożka. – Trzecia bramka również była prezentem świątecznym od Unii dla Siarki. Generalnie uważam, że wynik jest za wyskoki, ale taka jest piłka nożna, kto strzela bramki, ten wygrywa – komentował trener Brzeziński.

– Myślę, że kibice z trzech bramek są zadowoleni, ale ja cały czas szukam rozwiązań, czego efektem musi być gra młodzieży, która się garnie. Młodzież coraz bardziej przebija starszych i apeluję do wszystkich naszych wychowanków, wracajcie do Siarki, bo trener Mażysz i Kozłowski dadzą wam możliwość gry, nasi wychowankowie gdzieś idą, gdzieś grają i się wyróżniają. Myślę, że młodość jest cechą grania, walki, zaangażowania, na dzień dzisiejszy robimy wynik, ale to młodzież robi sukces – dodał trener Mażysz.

Następny mecz Siarka rozegra w niedzielę, 1 maja w Mielcu, z miejscową Stalą.

Siarka Tarnobrzeg – Unia Nowa Sarzyna 3:0 (0:0)

Siarka: Ćwiczak, Bażant, Łukawski, Jakubowski, Beszczyński, Kuranty, Hynowski, Madeja, Kwieciński, Walat, Mazurkiewicz

Unia: Napieralski ,Kot, Federkiewicz, Stręciwilk, Bartnik, Łuczak, Kocur, Szafran, Wtorek, Juda, Oślizło