Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sukces uczniów tarnobrzeskiej budowlanki!

Kwiecień 27, 2011 6:34 PM
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr3 w Tarnobrzegu po raz kolejny odnieśli sukces w finale centralnym XL Turnieju Budowlanego “Złota kielnia”, który odbył się w Toruniu w dniach 14-16 kwietnia 2011r. Szkołę reprezentowało dwóch uczniów, których przygotowywała Pani Halina Łazowska i Pan Waldemar Szubski, nauczyciel praktycznej nauki zawodu w Centrum Kształcenia Praktycznego.

Grzegorz Obara zajął II miejsce, a Daniel Skroban V miejsce w Polsce. Uczniowie uzyskali odpowiednio256 i 249 punktów na 300 możliwych co pozwoliło im zdobyć tytuł laureata w zawodzie murarz. Najcenniejszą nagrodą dla nich, poza nagrodami rzeczowymi, jest zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe i jest ono równoznaczne z osiągnięciem wyniku 100%.

Ogólnopolski Turniej Budowlany “Złota Kielnia” jest jedynym w kraju konkursem przeznaczonym dla szkół zawodowych kształcących w zawodach budowlanych. Turniej odbywa się na etapie szkolnym, okręgowym i centralnym. Etap centralny składa się z dwóch części. W części pierwszej uczniowie rozwiązują test składający się z 50 zadań z technologii oraz 20 zadań z podstaw przedsiębiorczości. Część druga praktyczna w tym roku odbyła się na budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego, w którym murarze z budowlanki wykonywali tynk mozaikowy.

foto&źródło: www.tarnobrzeg.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>