Gościnna „Piątka” (fotoreportaż oraz video HD)

Bez wygranej zakończyły swój udział w zawodach ćwierćfinałowych o Mistrzostwo Polski Młodziczek siatkarki MUKS „Piątka” Sandomierz. Gospodynie przegrały wszystkie trzy mecze ale i tak zasłużyły na pochwały, szczególnie za pojedynek ze zwyciężczyniami Turnieju MKS Dąbrową Górnicza.

Sandomierzanki rozpoczęły zawody z animuszem i wiarą w wygraną. W pierwszym spotkaniu turnieju z MUKS Joker Świecie wygrały pierwszego seta 25:23. Stało się to możliwe dzięki szaleńczej końcówce, w której odrobiły kilkupunktową stratę.

Druga partia miała bardzo podobny przebieg. Gdy Sandomierzanki, wydawało się że zmierzają po wygraną w tym secie i w całym spotkaniu, sędziowie „nie zauważyli” ewidentnego bloku rywalek a później piłki prawidłowo lądującej w polu gry Jokera. Te dwie krzywdzące decyzje w decydującym fragmencie seta, podłamały Sandomierzanki, które w tie-breaku były już tylko tłem dla rywalek.

Jak stwierdził po tym pojedynku trener „Piątki” Maciej Stefański, na zawodach tej rangi nie może dochodzić do takich pomyłek. To są bardzo młode zawodniczki i dla nich każda porażka jest wielkim rozczarowaniem. Szkoda tylko, że aż tak niezasłużona, skwitował trener M. Stefański.

Niestety w drugim spotkaniu Turnieju Sandomierzanki zagrały bez wiary w swoje możliwości i uległy MOSPS I Białystok 0:2 i mogły się pożegnać z awansem do dalszych gier. W niedzielne przedpołudnie natomiast nasze dziewczęta zagrały bez obciążeń i sprawiły ogromne problemy zespołowi z Dąbrowy Górniczej.

Młodziczki z klubu reprezentującego pierwszoligowca wyraźnie zlekceważyły „Piątkę”. Po osiągnięciu wysokiego prowadzenia na początku pierwszego seta myślały, że rywalizacja jest już rozstrzygnięta. Ambitne gospodynie coraz lepiej serwowały a rywalki oszołomione takim obrotem sprawy uległy 23:25.

W drugiej partii dysponujące zdecydowanie lepszymi warunkami fizycznymi zawodniczki z Dąbrowy wygrały pewnie 25:14. Ich wygraną, ale po zażartej walce, zakończyła się także partia trzecia (17:15) i ostatecznie z kompletem zwycięstw awansowały do zawodów półfinałowych. Z drugiego miejsca awans zapewniły sobie zawodniczki z Białegostoku, które po bardzo zaciętej rywalizacji pokonały 2:1 Jokera Świecie.