Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Bezdomne psiaki odstraszą inwestorów?!

Maj 16, 2011 12:53 PM
Jak poinformował na swym blogu prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz radni Grębowa nie wyrazili zgody na wybudowanie w Jeziórku schroniska dla bezdomnych zwierząt. Radni uznali, że przytulisko może odstraszyć potencjalnych inwestorów!

Miasto planowało wybudowanie schroniska w Jeziórku, na terenie położonym z dala od gospodarstw domowych. Doszło do porozumienia z właścicielem parceli KiZPS-em Siarkopol w kwestii dzierżawy terenu, oraz z holenderską fundacją, która sfinansowałaby budowę, oraz przekazywała pewne środki na utrzymanie schroniska. Resztę pieniędzy planowano uzyskać od sponsorów oraz z działalności hotelu dla zwierząt, który miał powstać przy przytulisku.

Do „pełni szczęścia” brakowało jedynie zgody na budowę, uzyskanej od  radnych z Grębowa. O jej wydanie  prezydent przekonywał  podczas czwartkowej sesji Rady Gminy Grębów. Jak się okazało, bezskutecznie.

Prezydent zapowiada poszukiwanie odpowiedniego miejsca dla schroniska „do skutku”.

Źródło: http://norbertmastalerz.blog.onet.pl

Foto: Piotr Morawski

4 Responses to Bezdomne psiaki odstraszą inwestorów?!

 1. psiara Odpowiedz

  16 maja 2011 at 13:06

  Tłumaczenie radnych, pierwsza klasa! Oni pewnie nie mają problemów z bezdomnymi zwierzętami, bo jak to w pseudo miejskich terenach bywa, gdzie zabudowa nie przekracza drugiego piętra, psy trzyma się na łańcuchach a nadwyżki topi w pobliskim stawie

  • Azor Odpowiedz

   16 maja 2011 at 14:03

   Lub wywozi do lasu i tam zostawia się je przywiązane do drzewa aż skonają. „Właściciele” nie mają sumienia ich zabić…

   Dlaczego Tarnobrzeg planował budowę schroniska aż w Jeziórku? nie ma wolnych terenów pod miastem? Młodzież miała by blisko aby pomagać jako wolontariusze przy schronisku.

 2. cubi6 Odpowiedz

  17 maja 2011 at 13:54

  Do tej pory nikt tam nie zainwestował. Radni Grębowa są chyba z Marsa. Kto rozważny chciałby inwestować na terenach skażonych . Przecież tereny po kopalni w Jeziórku to bomba ekologiczna z opóźnionym zapłonem.

 3. Kotlet Odpowiedz

  18 maja 2011 at 08:44

  Cubi w tym momencie o skażeniach wie tylko ten kto w dawnych czasach widział stan tych terenów. Obecnie jest to jeden z ciekawszych przyrodniczo terenów w naszej okolicy, objęty programem Natura 2000 i prędzej Natura 2000 odstraszy inwestorów niż szczekające psiaczki.

  Oczywiście Natura 2000 to nie wyrok jak niektórzy sądzą, można tam inwestować czy budować nowe drogi(zgodnie z przepisami) np. budowa obwodnicy Grębowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>