Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Most w Sandomierzu – zmiana organizacji ruchu

Maj 19, 2011 3:02 PM
W związku z budową nowego mostu na Wiśle w Sandomierzu od środy, 18 maja 2011 roku, nastąpiła zmiana organizacji ruchu, spowodowana koniecznością likwidacji przewiązki na prawym brzegu Wisły, a także ze względu na podłączenie nowego mostu do układu komunikacyjnego miasta.

W ciągu najbliższych dni wykonane zostanie docelowe oznakowanie pionowe i poziome. Kierowcy jadący drogą krajową 77 w kierunku od Stalowej Woli do Lipnika będą jeździć po raz pierwszy nowym mostem. Udostępniona dla ruchu tymczasowego zostanie połowa jezdni nowego mostu. Kierowcy podróżujący od Lipnika w stronę Stalowej Woli jeździć będą natomiast połową starego mostu.

Tymczasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie do momentu oddania użytkowania nowego mostu. Nastąpi to po uzyskaniu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad zezwolenia na użytkowanie obiektu.

System „projektuj i buduj”

Most przez Wisłę w Sandomierzu to inwestycja w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik – Stalowa Wola realizowana w nowoczesnym systemie „projektuj i buduj”, co oznacza że wyłoniony w jednym przetargu wykonawca zaprojektował i zrealizował inwestycję. Projektowanie mostu w Sandomierzu rozpoczęło się w 2008 roku. Inwestycja objęła budowę 5-przęsłowego mostu przez Wisłę o długości 456 metrów i szerokości 14 metrów z jedną jezdnią, chodnikiem i ścieżką rowerową, a także budowę dojazdów do mostu z włączeniem ich do istniejącego układu komunikacyjnego miasta. To oznaczało budowę między innymi drugiej jezdni ulicy Lwowskiej, przebudowę skrzyżowania ulic Lwowskiej i Jana Pawła II oraz budowę skrzyżowania z ulicami Mostową i Powiśle. Długość całej inwestycji wynosi 962 metry. Koszt robót budowlanych to 80,4 miliony złotych.

Nowy most nawiązuje kształtem do już istniejącego obiektu, a kolorystyką do starej zabudowy Sandomierza na prawym brzegu Wisły. Oba oddalone od siebie o 10 metrów mosty stanowić będą dwujezdniowy fragment drogi nr 77.

foto&źródło: www.sandomierz.pl

One Response to Most w Sandomierzu – zmiana organizacji ruchu

  1. Zenon Odpowiedz

    22 maja 2011 at 14:28

    Szczerze mówiąc z początku myślałem, że to otwarcie nieco usprawni ruch w obie strony, ale rzeczywistość okazała się zupełnie inna. O ile nowym mostem komunikacja przebiega dość sprawnie i bez większych problemów o tyle problemy zaczynają się na starym moście. Korki powoli zaczynają się ciągnąć pod giełdę, wiec ten drogowy koszmar sprzed roku powraca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>