Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

02.06(czwartek) Wielkie kurhany i grobowce megalityczne na Wyżynie Sandomierskiej, godz.17

Maj 20, 2011 10:29 AM
Polskie Piramidy – wielkie kurhany i grobowce megalityczne na Wyżynie Sandomierskiej” – to tytuł prelekcji, którą w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu poprowadzi archeolog i historyk, dr Marek Florek.

Spotkanie będzie swego rodzaju wędrówką do miejsc na Wyżynie Sandomierskiej, gdzie znajdują się wielkie kopce ziemne i grobowce megalityczne o konstrukcji kamienno – ziemnej lub kamienno – drewniano – ziemnej. Należą one do najlepiej widocznych i jednocześnie najbardziej intrygujących obiektów archeologicznych, nasuwając skojarzenia z piramidami, wznoszonymi przed wiekami w różnych częściach świata.

Podczas prelekcji będzie można się dowiedzieć, czym się charakteryzują, kiedy powstawały i jakie były ich funkcje. Spotkanie poprowadzi dr Marek Florek, archeolog i historyk, adiunkt w Zakładzie Archeologii Wczesnośredniowiecznej w Instytucie Archeologii UMCS w Lublinie i konserwator zabytków archeologicznych w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Kielcach, Delegatura w Sandomierzu.

Autor od wielu lat prowadzi badania wykopaliskowe, m.in. na stanowiskach archeologicznych położonych na Wyżynie Sandomierskiej, głównie z okresu neolitu i wczesnego średniowiecza.

foto&źródło: www.sandomierz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>