Siarka remisuje z Tomasovią (fotoreportaż oraz video HD)

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg zremisowali 1:1 z Tomasovią Tomaszów Lubelski w meczu 25 kolejki III ligowych rozgrywek, grupy lubelsko- podkarpackiej. Mecz rozegrany został w sobotę, 21 maja, na stadionie przy Al. Niepodległości.

Mecz miał dwie odsłony, pierwsza połowa zdecydowanie należała do piłkarzy Siarki, którzy od pierwszych minut spotkania rozpoczęli szturm na bramkę gości. Po jednej z takich akcji, w 9 min. w dość przypadkowych okolicznościach Hynowski otrzymał piłkę, i mocnym strzałem po długim rogu umieścił piłkę w siatce.

Dobre otwarcie spotkania zdecydowanie dodało skrzydeł podopiecznym trenera Mażysza, którzy raz po raz atakowali, spychając gości do głębokiej defensywy.
– W pierwszej połowie trochę przespaliśmy w środku, daliśmy się Siarce „wyhuśtać”, miała swoje sytuacje i wykorzystała to – powiedział po meczu trener gości, Jarosław Korzeń.

SIARKA POŻEGNA SIĘ Z PREIZNEREM?

Do końca pierwszej połowy wynik jednak nie uległ zmianie, a sytuacji podbramkowych nie wykorzystali min. Preizner i Rożek.

– Rezerwowi powinni pokazać, że chcą grać, a jeżeli ktoś nie ma charakteru do piłki nożnej, niech się weźmie za szachy. Tomek nie wywiązał się z zadania, niestety, takie jest życie, jeśli nie chce grać w Siarce, to trudno. W jego sprawie spotkam się z prezesem i myślę, że do środy się wyjaśni, czy Tomek będzie trenował z Siarką, czy wyjedzie do Gdańska – tłumaczył trener Mażysz.

PO PRZERWIE

Drugie 45 min. spotkania zdecydowanie należało do gości, którzy dokonując zmian w ustawieniu, przejęli w dużym stopniu kontrolę na boisku. Taktyka gości wyraźnie nie leżała zawodnikom Siarki, którzy zaczęli popełniać coraz więcej błędów. Po jednym z nich, w 50 min. do wyrównania doprowadził Kusiak, celnym strzałem z okolic 6 m umieszczając piłkę w bramce.

– Jestem zadowolony z drugiej połówki, gdzie ta piłka chodziła, zagraliśmy troszkę agresywniej, podeszliśmy bliżej środkiem pola i zwróciliśmy szybkich napastników przodem do bramki. Rozkręciliśmy się i mogliśmy nawet pokusić się o wygraną – wyjaśniał trener gości.

– Tomasovia dzisiaj, w przeciwieństwie do innych drużyn, które u nas wcześniej grały, była częściej w posiadaniu piłki, szczególnie w drugiej połowie kontrolowali grę, grała to, co my prezentowaliśmy w poprzednich meczach – dodał trener Mażysz.

SPRAWIEDLIWY REMIS?

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, a do sięgnięcia po trzy punkty zdecydowanie bliżej było drużynie przyjezdnej. – Nie zawsze się wygrywa, a remis z taką dobrą drużyną jak Tomasovia jest odzwierciedleniem tego, co działo się na boisku. Z tego remisu i z tej gry uważam, że powinniśmy być zadowoleni, bo nie przegraliśmy znowu meczu, chociaż powtarzam, Tomasovia była bardziej dynamiczna, więcej wybiegana, i grała piłką. My w tym meczu nie graliśmy piłką, nie graliśmy tego, co potrafimy – podsumował trener Siarki.

– Z przebiegu spotkania uważam, że remis jest wynikiem zasłużonym, graliśmy z zespołem który bardzo rzadko oddaje punkty rywalowi, szczególnie u siebie, dodatkowo jest to zespół który zajmuje trzecie miejsce w tabeli, tak więc jest ze ścisłej czołówki – dodał trener Tomasovii.

Siarka Tarnobrzeg- Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:1 (1:0)