Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Co nas czeka w nowym sezonie nad Jeziorem Machowskim (fotoreportaż oraz video HD)

Maj 31, 2011 11:16 PM
Szersza i głębsza plaża, nowy piasek, dodatkowe zejścia do wody, ruch jednokierunkowy – to niektóre z nowości, na jakie natrafią plażowicze planujący wypoczynek nad Jeziorem Machowskim. We wtorek, na dzień przed otwarciem sezonu odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. prezydenta miasta i dyrektora kopalni Machów.

Kąpielisko będzie dostępne codziennie, od godz. 8 do godz. 20. Sezon zakończy się 30 września.

Nowa plaża ma blisko kilometr długości, do jej utworzenia wykorzystano 3 tys. m 3 piasku. Przygotowano również 6 zejść do wody.

Podczas konferencji prezydent Mastalerz poinformował również o wprowadzeniu opłaty w wysokości 5 zł, za wjazd na teren wokół Jeziora. Opłata ta dotyczyć będzie wyłącznie samochodów. Parkowanie będzie możliwe tylko na terenie przyplażowym, wzdłuż Wisłostrady obowiązuje zakaz zatrzymywania się.

Dostępnych będzie osiem punktów gastronomicznych i trzy świadczące usługi związane z wypożyczeniem sprzętu pływackiego.

Zobacz zapis video z wtorkowej konferencji prasowej.

Foto&video: Piotr Morawski

2 Responses to Co nas czeka w nowym sezonie nad Jeziorem Machowskim (fotoreportaż oraz video HD)

  1. Malmsteen Odpowiedz

    31 maja 2011 at 23:53

    Popieram, to bardzo dobre decyzje. Zwłaszcza o zakazie ztrzymywania się na Wisłostradzie. Drobna opłata w wysokości 5 zł wyłącznie za samochód – to też bardzo dobry pomysł.

  2. Zenon Odpowiedz

    8 czerwca 2011 at 14:17

    A ja troszkę sceptycznie patrzę na tą sprawę proponowanej zmiany nazwy z Zalewu Machowskiego na Tarnobrzeski. W moim odczuciu tutaj nie do końca chodzi o promocję, bo co tutaj jest do promowania na chwilę obecną? Plaża i czyta woda? To chyba raczej sprawa ambicjonalna obecnego prezydenta pod przygrywką promocji miasta i samego zalewu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>