Srebrny medal Karoliny Pęk oraz 4 miejsce Krzysztofa Żyłki i Macieja Nalepki z IKS Tarnobrzeg

W Piestanach na Słowacji odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji – Slovakia Open 2011 w Tenisie Stołowym Niepełnosprawnych Ruchowo. W zawodach tych w Polskiej Reprezentacji po raz kolejny wystąpiła trójka zawodników IKS Tarnobrzeg Karolina Pęk, Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka.

Zawodnicy nasi rywalizowali w zawodach w turnieju drużynowym i indywidualnym z zawodnikami z całego Świata.

Młodziutka zawodniczka z Tarnobrzega 13 letnia Karoliną Pęk odniosła kolejny sukces w tym roku zdobywając srebrny medal w singlu w połączonej w klasie 9-10. W rozgrywkach grupowych pokonała Węgierkę Bettine Bicsak, i Japonkę Fujiko Miyauchi po 3:0 oraz przegrała 1:3 z Włoszką Paola Maria Bevilacqua.
W 1/8 turnieju miała wolny los a następnie w półfinale pokonała 3:2 koleją Japonkę Megumi Ishikawa by w finale ulec Francuzce Audrey Le Morvan 1:3. Przypomnijmy, że w tym roku zdobyła również brązowy medal we Włoszech i w Holandii oraz 4 miejsce w turnieju na Słowenii. Karolina jest Drużynową Mistrzynią Polski i Wicemistrzynią Polski w singlu w klasie startowej 9.
Powiększyła swój dorobek punktowy w rankingu światowym o 1100 punktów (ma w sumie 3540 pkt.) i zrobiła kolejny krok w kierunku Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012.

Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka wózkarze, w turnieju drużynowym w klasie startowej 4, zajęli 4 miejsce tuz za podium. W rozgrywkach grupowych pokonali Ukrainę i drużynę szwajcarsko – singapurską 3:0 a przegrali z Francuzami 0:3. W półfinale ulegli po zaciętej walce Słowakom 2:3 a w grze o brązowy medal przegrali z zawodnikami z Tajpej 0:3. Obaj powiększyli swój dorobek punktowy w rankingu światowym o 410 punktów.
Obecnie ta trójka rozpoczyna walkę w Cluj-Napoca w Międzynarodowych Mistrzostwa Rumunii – Romanian International Open 2011.

Foto&źródło: IKS Tarnobrzeg