przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeskie osiedla po wczorajszej ulewie (fotoreportaż oraz video HD)

Lipiec 27, 2011 10:04 AM
Burze połączone z intensywnymi opadami przeszły wczoraj m.in. nad Tarnobrzegiem. W nocy spadło 140 mm wody na metr kwadratowy. Podtopienia dotyczyły głównie osiedli: Wielowieś, Sobów, Sielec i Zakrzów. W wielu miejscach utworzyły się zastoiska wody.

- W Tarnobrzegu podtopionych zostało ponad 200 domostw. Przy wypompowaniu wody pracuje ok. 100 strażaków, którzy dysponują 40 pompami – powiedział rzecznik prezydenta miasta Wojciech Malicki.

Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz, Komendant PSP w Tarnobrzegu Andrzej Babiec oraz Bogdan Kuliga- Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP po wspólnych rozmowach z zarządem firmy Pilklington postanowili, iż nagromadzona woda z terenu osiedla Wielowieś po wczorajszej nawałnicy odprowadzona zostanie na teren sandomierskiej huty szkła, do specjalnego zbiornika retencyjnego a następnie zostanie zrzucona z tegoż zbiornika do Wisły.

Zabieg ma na celu szybkie unormowanie sytuacji w podtopionej części Tarnobrzega. Na miejscu pracują 53 pompy szlamowe oraz 9 pomp wysokowydajnościowych z terenu całego Województwa Podkarpackiego.

-Powoli opanowujemy sytuację w mieście. Jesteśmy w stałym kontakcie z Komendantem Wojewódzkim PSP i mamy zapewnienie, że jeśli będzie taka potrzeba dostaniemy dodatkowy sprzęt -stwierdził Prezydent Norbert Mastalerz.

Po zakończeniu prac związanych z wypompowywaniem nagromadzonej wody, udrożnieniu przepustów drogowych i studzienek kanalizacyjnych, rozpocznie się szacowanie strat, które mogą być znaczne, gdyż w przypadku niektórych posesji woda wdarła się bezpośrednio do domów.

Na rzekach województwa podkarpackiego w dalszym ciągu w związku z prognozowanymi nadal opadami, lokalnie o charakterze burzowym poziom wody układać się będzie w strefie stanów wysokich oraz na granicy stanów wysokich i średnich, przekraczając lokalnie stany ostrzegawcze.

info: UM Tarnobrzeg

foto&video: Agnieszka Nycz

7 Responses to Tarnobrzeskie osiedla po wczorajszej ulewie (fotoreportaż oraz video HD)

 1. dominika Odpowiedz

  27 lipca 2011 at 12:47

  To zdjęcie chyba nie jest aktualne,co???

 2. Zenon Odpowiedz

  27 lipca 2011 at 13:13

  Niestety nie…

 3. NW24 Odpowiedz

  27 lipca 2011 at 14:09

  Dzisiejszy fotoreportaż oraz video już jest obrabiane, cierpliwości.

 4. ania Odpowiedz

  27 lipca 2011 at 22:07

  pięknie pracuje nasza straż pożarna 2.02 min :)

 5. obserwator Odpowiedz

  27 lipca 2011 at 22:08

  140 mm na mk- tego nie wytrzymała by żadna studzienka, nie dziwne, że tak to się skończyło

 6. Wojtek Odpowiedz

  27 lipca 2011 at 23:50

  Przewalone mieszkać w takim miejscu, jak nie rozerwany wał, powódź i zalane domy to popada i też zaleje, współczuję ludziom co tam mieszkają. To nie jest najlepsze miejsce do mieszkania, ci co tam mieszkali od dziada pradziada to trudno taki los ale ci co sami się w te rejony wpakowali i to za nie małą kasę (kupili i postawili tam chałupy) to dopiero mają przechlapane…ehh

 7. nazwisko Odpowiedz

  28 lipca 2011 at 20:13

  Ta muzyka chyba nie na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>