Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Nie będzie ewakuacji mieszkańców Sandomierza (zdjęcia)

Lipiec 28, 2011 10:26 AM
- Powołaliśmy komisję z udziałem specjalistów, która stwierdziła, że budynki stojące na skarpie nie są zagrożone, tym samym nie ma konieczności ewakuacji mieszkańców – poinformowała Ewa Kondek, zastępca burmistrza Sandomierza. W wyniku wtorkowej ulewy osypały się skarpy na Podwalu Górnym, wzgórzu zamkowym i Salve Regina.

Jednym z miejsc, które najdotkliwiej potraktowała woda, jest Park Piszczele. Kostka brukowa została całkowicie zniszczona w niektórych miejscach. Naniesiona ziemia i błoto utrudniła przemieszczanie się w tamtym rejonie. Również w Parku Piszczele osunęła się jedna ze skarp. Połamane drzewa i krzewy, zatrzymały się na lampach i ogrodzeniach.

Uszkodzony został także mur Cmentarza Katedralnego od strony ul. Żeromskiego, który razem z ziemią naniósł na prywatne posesje szczątki zmarłych. Mieszkańcy tej ulicy są oburzeni, że zarządcy cmentarza nie interweniowali wcześniej w sprawie poprawienia muru.

Uszkodzone zostały także pobocza i chodniki ostatniego odcinka ulicy Trześniowskiej, fragmentu drogi krajowej numer 77, prowadzącej w kierunku Stalowej Woli. Zamulona ulica Krakowska została wyłączona z ruchu, ponieważ powstałe tam rozlewiska, znacznie utrudniały komunikację. Strażacy i mieszkańcy od rana udrażniali studzienki kanalizacyjne.

Z informacji podanych przez Straż Pożarną wynika, że podtopionych zostało po prawobrzeżnej części miasta około 100 domów, natomiast po lewobrzeżnej kilkadziesiąt.  Podtopione garaże, podwórka pełne były błota i naniesionych przez wodę gałęzi oraz roślin.

Gminna komisja do szacowania strat zbiera informacje, w najbliższym czasie poinformuje o wysokości szkód, które wyrządziła wtorkowa ulewa.

Jak poinformował Marek Bronkowski, zastępca burmistrza miasta, prace przy usuwaniu skutków ulewy zostaną podjęte, jak najszybciej, po zbilansowaniu szkód.

foto&źródło: UM Sandomierz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>