Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Będzie droga łącząca Skalną Górę z Wiankiem (video HD)

Sierpień 3, 2011 12:06 PM
Koncepcja przewidującą udrożnienie najstarszego tarnobrzeskiego osiedla jest przygotowywana przez firmę drogową. Według zamierzeń ma powstać droga łącząca ul. Skalnej Góry z Wiankiem.

Jak wyjaśnia prezydent o udrożnienie osiedla wnioskowali prezesi spółdzielni, mieszkańcy Przywiśla i służby ratunkowe. – Zwrócili oni uwagę, że jest to najbardziej zakorkowane i zacieśnione osiedle, przez pryzmat liczby samochodów które parkowane są wprost przy krawężnikach i drogach.

Planowane zmiany mają na celu umożliwienie wjechania jedną stroną osiedla i wyjechanie drugą.

Zobacz argumentację prezydenta w zapisie video.

video: Piotr Morawski

9 Responses to Będzie droga łącząca Skalną Górę z Wiankiem (video HD)

  1. Skalna Góra Odpowiedz

    3 sierpnia 2011 at 13:10

    “Wnioskowali mieszkańcy Przywiśla” – z kim by się nie zgadał to każdy mówi, że to poroniony pomysł. Tyle lat służby ratunkow jakoś sobie radziły z dojazdem… ehhh było sobie zielone osiedle…

  2. mieszkaniec Odpowiedz

    3 sierpnia 2011 at 14:36

    Jedyna możliwość poprowadzenia tej drogi to chyba przebić się przez parking i za “17″ tylko komu to potrzebne? Na Przywiślu jest problem z miejscem do parkowania i chodnikami, które zajmowane są przez parkujące auta.

  3. beton Odpowiedz

    4 sierpnia 2011 at 00:46

    Dawać więcej betonu i asfaltu, po co komu tyle zieleni na osiedlu?

  4. no nie wiem Odpowiedz

    5 sierpnia 2011 at 10:47

    Trzeba coś z tym osiedlem zrobić ale od razu nową drogę w tej ciasnocie stawiać? Ciekawy jestem wykonanej koncepcji.

  5. stachu Odpowiedz

    5 sierpnia 2011 at 10:53

    ehhh już niech nie wymyślają jest dobrze tak jak teraz a zresztą parkingi są robione i jest dorobiony jeden większy tak gdzie kiedyś bylo “boisko” wiec jak dla mnie to nie jest dobry pomysł niech już nie wymyślają tylko zostawią tak jak est i jest dobrze. i pewnie sie zacznie 6 rano wiertarki piły i inne będą hałasować tak samo jak wyleją beton to fetor będzie niesamowity.
    Przywiśle słynie z tego że jest zielone i ma dobrą bandę ;D
    Pozdrawiam

  6. szklana Odpowiedz

    5 sierpnia 2011 at 11:09

    niestety już wymyślili——- nie wiem czy się spóźniłam, ale o wcześniejszych planach , nim poszedł przetarg , o którym wspomina “najjaśniejszy” nie słyszałam..
    Zrobią to, a mnie ciekawi budżet ,musiało być w planach takie dziadostwo.
    Ciekawa robota dla pismaków, jakiś wywiadzik np. z pogotowiem, jak radzili sobie przez 50 lat .
    Chciałabym też zobaczyć owe wnioski z zarządu osiedla , bo mam ochotę zrobić sondaż i przedłożyć władzom . O wynik jestem raczej pewna..
    I nie pomoże nawet sentyment ? -Pana Prezydenta, prawda???

    I jeszcze Secundo- czy obok “fachowych drogowców” zapewne z wydziału geodezji , znajdą się jacyś mili panowie/nie może z wydziału spraw komunalnych i środowiska?
    Póki co drzew liczyć nie muszę – znam je i w przedstawionym później gotowym projekcie BŁAGAM NW24 O SPRAWDZENIE!!!!!
    POZDRÓWKO

  7. Olek Nowak Odpowiedz

    6 sierpnia 2011 at 20:26

    A ja mam nadzieję, że petycja z podpisami mieszkańców będzie w stanie zatrzymać bieg spraw

  8. Malmsteen Odpowiedz

    7 sierpnia 2011 at 00:00

    Może by tak najpierw uporządkować na Przywiślu trawniki, chodniki, krawężniki? Załatać dziury w tym czymś, po czym jeździmy? Gdzieniegdzie przydałby się zupełnie nowy dywanik, bo tam to już łatać nie ma co. Poza tym, po tych zj.bach od inwestycji drogowych w Tbg niczego dobrego się nie spodziewam, a zwłaszcza po tej ich “nowej drodze”. Z rondem koło PKS-u już chyba z 5 miesięcy się męczą, z innymi było/jest podobnie. Partactwo i fuszerka. Wywaliłbym tych “fachowców” na zbitą mordę.

  9. tarnobrzeżanin Odpowiedz

    7 sierpnia 2011 at 12:50

    Przywiśle zostawione jest samo sobie, chodniki x lat nie remontowane, zastawione przez auta, dziury w drogach… Coś się zaczęło dziać ale wreszcie musiało, gdyż to przegięcie w nieskończoność trwać nie mogło no i jeszcze dojdzie ta nowa droga oby tylko drzewa i zieleń została, ehh tylko żyć.