Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Wznowiony ruch na moście w Nagnajowie

Sierpień 7, 2011 9:45 PM
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – Oddział w Rzeszowie uprzejmie zawiadamia, że w niedzielę, 7 sierpnia 2011 r. otwarty został most przez rzekę Wisła w miejscowości Nagnajów, w ciągu drogi krajowej nr 9 Radom – Barwinek, km 126+729.

Przeprowadzone badania próbnego obciążenia mostu potwierdziły poprawność wykonanych robót, dały podstawę do zmiany organizacji ruchu i wprowadzenia ruchu kołowego na obiekt dla wszystkich pojazdów, w tym ciężarowych.

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych (m.in. wystąpienie wód Wisły na teren zalewowy utrudniające wykonanie podpory tymczasowej) i specyficznej, kratownicowej konstrukcji o indywidualnych rozwiązaniach, zaangażowanie i mobilizacja Wykonawcy pozwoliły na skrócenie o półtora tygodnia umownego terminu przywrócenia przejezdności przez most.

Jednocześnie informujemy, że na moście nadal będą trwały roboty budowlane, związane z wykonywaniem elementów wyposażenia i rozbiórką podpór tymczasowych. Prace te będą powodować chwilowe utrudnienia w ruchu, niemniej jednak zakres utrudnień sprowadzony będzie do niezbędnego minimum.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – Oddział w Rzeszowie dziękuje wszystkim użytkownikom drogi za wyrozumiałość oraz stosowanie się do tymczasowego oznakowania i prosi o dalsze zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie mostu.

źródło: GDDKiA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>