przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Rządowa promesa dla Baranowa Sand

Sierpień 10, 2011 2:01 AM
Burmistrz Jacek Hynowski z rąk Jerzego Millera ministra MSWiA odebrał promesę w wysokości 1 miliona złotych, na usuwanie szkód po zeszłorocznej powodzi. Promesa przeznaczona zostanie na remont dróg gminnych: Skopanie – Dymitrów Duży i Suchorzów – Przewóz. Obecnie przygotowywana jest specyfikacja do przetargu.

Komisja Europejska przyznała 6 kwietnia br. Polsce 105,5 mln euro pomocy finansowej z Funduszu Solidarności UE. Pomoc ta ma formę jednorazowej dotacji, której wysokość ustalana jest indywidualnie przez Komisję Europejską, na podstawie informacji przekazanych przez państwo członkowskie.

Z pieniędzy pochodzących z funduszu można pokryć część wydatków publicznych, związanych z usuwaniem szkód powodziowych w obiektach użyteczności publicznej. Wsparcie ze środków unijnych pozwoli na sfinansowanie niezbędnych napraw w infrastrukturze energetycznej, wodociągowej i kanalizacyjnej, a także w telekomunikacji, transporcie drogowym, w służbie zdrowia i szkolnictwie.

Dotacja może być również przeznaczona na pokrycie kosztów działań służb ratowniczych na terenach powodziowych oraz prac związanych z ochroną obiektów dziedzictwa kulturowego.

info: UMiG Baranów Sand

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>