Bez bramek na stadionie przy al. Niepodległości (fotoreportaż oraz video HD)

Siarka Tarnobrzeg zremisowała bezbramkowo z Tomasovią Tomaszów Lubelski w meczu III ligi grupy lubelsko-podkarpackiej. Spotkanie inaugurujące sezon 2011/2012 rozegrane zostało w sobotę, 13 sierpnia w Tarnobrzegu.

Pierwszy mecz w nowym sezonie podopieczni Adama Mażysza z pewnością nie zaliczą do udanych. Mnóstwo chaosu, straconych piłek i nieskładnych akcji- to obraz gry jaki zaprezentowali piłkarze Siarki przez większą część spotkania.

Początek meczu należał zdecydowanie do gości, którzy dzięki odważnej grze, mieli szansę na szybkie objęcie prowadzenia. Na szczęście strzał Raczkiewicza w 6 min. pewnie obronił Ćwiczak. Widmo utraty gola wyraźnie zmobilizowało gospodarzy, ich gra nabrała tempa, jednak tego dnia w tarnobrzeskiej ekipie zdecydowanie brakowało podań, otwierających drogę do bramki. Jeśli już któryś z Siarkowców znalazł się w dogodnej pozycji do oddania strzału, akcja nie kończyła się sukcesem.

Wynik meczu mógł ulec zmianie tuż przed końcem pierwszej połowy, jednak debiutujący w barwach Siarki Tomasz Wolan nie wykorzystał świetnego podania od Hynowskiego i przestrzelił z odległości ok. 12 m.

Po przerwie obraz gry nie uległ większej zmianie, walka toczyła się głównie w środku boiska, a rzadko pojawiające się sytuacje strzeleckie zawodników obu ekip nie kończyły się upragnioną bramką. Wraz z upływem minut w szeregi Siarki wkradało się coraz większe zdenerwowanie, co zdecydowanie odbiło się na jakości gry, w której pojawiło się mnóstwo nieczystych zagrań, skrupulatnie wyłapywanych przez arbitra z Lublina.

Kiedy już mecz miał się ku końcowi a kibice zaczęli opuszczać boisko, doskonałej sytuacji strzeleckiej nie wykorzystał Rożek, który będąc w polu karnym i mając jedynie golkipera gości przez sobą, strzelił prosto w jego ręce.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który według opinii obu trenerów, jest najbardziej sprawiedliwym wynikiem.

Drużyny rozpoczęły spotkanie w składzie:

Siarka: Ćwiczak – Jakubowski, Jakubiec, Beszczyński, Łuczakowski – Hynowski, Łukawski, Kuranty – Kwieciński, Bażant – Wolan