„Wyjazdowa niemoc” przełamana – Siarka wraca z Białej Podlaski z kompletem punktów

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg wygrali 2:1 (0:1) z Podlasiem Biała Podlaska w meczu 2 kolejki III ligowych rozgrywek, w grupie lubelsko- podkarpackiej. Jest to pierwsze od ponad 11 miesięcy zwycięstwo podopiecznych trenera Mażysza w meczu wyjazdowym.

Bramki dla Siarki zdobyli: Tomasz Wolan 46 i Bartosz Madeja 85 (k).

Niedzielna wygrana przerywa fatalną passę piłkarzy Siarki, odnoszącą się do meczy wyjazdowych. Ostatni raz tarnobrzescy piłkarze powrócili bowiem do Tarnobrzega z tarczą 18 września 2010 r z Sanoka, wygrywając z tamtejszą Stalą 1:0. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył w 59 min. Jakub Kwieciński.

– Zmieniliśmy trochę ustawienie, zagraliśmy bardziej defensywnie. Bramkę straciliśmy po ewidentnym błędzie i po pierwszej połowie przegrywaliśmy 1-0. Zaraz po przerwie udało nam się wyrównać i od tego momentu panowaliśmy na boisku. Pod koniec spotkania po faulu na Tomku Wolanie sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Bartek Madeja. Myślę, że wygraliśmy zasłużenie – mówił po meczu trener Siarki Adam Mażysz.

Drużyny Siarki i Podlasia wybiegły na boisko w następującym składach:

Siarka: Ćwiczak – Jakubowski, Beszczyński, Jakubiec, Łuczakowski – Hynowski, Kuranty, Krzemiński – Kwieciński, Bażant – Wolan

Podlasie: Wasiluk – Mirończuk, Strockis, Komar, Bojarczuk – Sobiczewski, Maksymiuk, Leśniak, Jesionek – Hołoweńko, Gawroński

Kolejny mecz Siarkowcy rozegrają na własnym stadionie, w najbliższą sobotę a ich przeciwnikiem będzie zespół Karpaty Krosno.

źródło: 90minut.pl, KS Siarka