Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

26.08 (piątek) Koncert zespołu „Oranżada” na sandomierskim rynku, godz. 20.30

Sierpień 23, 2011 6:51 PM
Koncert organizują: Sandomierskie Centrum Kultury, Urząd Miejski w Sandomierzu oraz Yerba Market com.

Oranżada – zespół powstał w 2002 roku w Otwocku określając artystycznie długoletnią, nie tylko muzyczną, znajomość trójki przyjaciół. Pierwotny i nadal podstawowy skład to gitara, bas, perkusja plus wokale.

Muzycznie zespół wyrastał z długich, często improwizowanych noisowych kompozycji wspomaganych partiami wokalnymi. Z czasem ewoluowały one w stronę dość określonych utworów, bez refrenowych piosenek z zaskakującymi zmianami rytmicznymi.

Muzyka Oranżady zawsze oscylowała i nadal oscyluje w okolicach psychodeli,niezależnie od tego czy środkiem wyrazu są około rockowe , krautrockowe, awangardowe, czy też popowe motywy. Aktualnie poza trzema podstawowymi instrumentami zespół wykorzystuje także syntezatory i przeszkadzajki (flet, konga, tamburyn).

Z roku na rok dorobek zespołu powiększa się o kolejne sukcesy. Dotychczas Oranżada zagrała około 100 koncertów w Polsce i zagranicą. Występowała m. in. na takich imprezach jak II Festiwal Sztuki Alternatywnej The best OFF w klubie Żak (m.in. Lech Janerka, Ścianka, Marcin Dymiter, Tymon Tymański, Von Zeit, Pudelsi, ŁódŸ Kaliska) , osobliwy Festiwal w Krajobrazie 2004 w Inowłodzu, festiwal minimax.pl 2003. Zespół ma na swoim koncie także nagrania telewizyjne i radiowe m.in nagranie na żywo muzyki do filmu Charlie Chaplina „The Cure” zrealizowane w 2005 dla TVP Kultura czy koncert na żywo w Radiu dla Ciebie w 2006 roku.

video: aszaszframka

One Response to 26.08 (piątek) Koncert zespołu „Oranżada” na sandomierskim rynku, godz. 20.30

  1. Mefisto Odpowiedz

    24 sierpnia 2011 at 13:42

    muza atrakcyjna jak ten blond mamut na początku klipu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>