Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Zatrzymani członkowie tarnobrzeskiej zorganizowanej grupy przestępczej

Wrzesień 2, 2011 12:10 PM
Pięciu członków zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego i komendy miejskiej w Tarnobrzegu. Specjalizowali się w napadach na kantory wymiany walut. Policjanci ustalili, że w roku 2004 napadli na właściciela kantoru w Stalowej Woli, a rok później na właścicielkę kantoru w Staszowie. Są też podejrzani o dwa napady rabunkowe w Monachium.

Grupa operacyjno-dochodzeniowa, w skład której wchodzą policjanci Centralnego Biura Śledczego i komendy miejskiej w Tarnobrzegu, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu prowadzi śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie dokonali rozbojów na Podkarpaciu i w województwie świętokrzyskim.

W ramach śledztwa policjanci nawiązali współpracę z niemiecką prokuraturą, bowiem członkowie grupy dokonali dwóch napadów rabunkowych w Monachium. W pierwszym przypadku okradli właściciela kamienicy, w drugim ofiarą była młoda kobieta. Osoba ta zmarła wskutek obrażeń, jakich doznała podczas napadu.

Przestępcy specjalizowali się w napadach na osoby prowadzące kantory wymiany walut. Dotychczas policjanci zatrzymali pięciu podejrzanych. Usłyszeli zarzuty udziału i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, dokonania dwóch rozbojów z użyciem broni palnej w latach 2004 i 2005. Sprawcy zrabowali wówczas w sumie ponad pół miliona złotych.

Śledztwo trwa.

źródło: Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>