Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

W Tarnobrzegu powstanie żłobek

Wrzesień 6, 2011 3:11 AM
Samorząd tarnobrzeski jako jedyny z Podkarpacia otrzymał dofinansowanie w ramach rządowego programu „Maluch”. Dzięki dotacji w Przedszkolu Integracyjnym nr 9 do końca października 2012 roku, powstanie żłobek.

Minister Pracy i Polityki Społecznej w trzeciej turze drugiej edycji otwartego konkursu ofert na finansowe wspieranie gminnych projektów dotyczących rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH”, wyłonił 25 ofert, na łączną kwotę dotacji 3.229.780 zł.

Wśród ofert, które otrzymały dofinansowanie znalazł się projekt zgłoszony przez samorząd tarnobrzeski dotyczący adaptacji istniejącego Przedszkola nr 9 na żłobek. Koszt zaplanowanych prac to 82 tys. zł, z czego 24 600 zł z własnej kasy dołoży samorząd. Dofinansowanie dotyczy pierwszego etapu zaplanowanych prac.

Na początku przyszłego roku, w następnej edycji programu, Tarnobrzeg będzie ubiegał się o kolejne środki na dalsze prace. Po przekształceniu przedszkola w żłobek, będzie mogło do niego uczęszczać nawet 80 dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>