W Memoriale im. K. Wacławczyka bez niespodzianki – Siarka pewnie wygrywa z Dąbrową (fotoreportaż oraz video HD)

Koszykarze Siarki Tarnobrzeg pokonali zespół MKS Dąbrowa Górnicza 103:84 (30:13, 20:26, 25:25, 28:20) w meczu rozgrywanym w ramach Memoriału im. Kazimierza Wacławczyka. Zawody odbywają się w tarnobrzeskiej hali OSiR i potrwają do niedzieli.

Bez większych problemów podopieczni Dariusza Szczubiała poradzili sobie z pierwszoligowcem z Dąbrowy Górniczej. Od początku spotkania inicjatywa należała do gospodarzy, którzy w krótkim czasie osiągnęli kilku punktową przewagę. W środkowej części meczu gra stała się bardziej wyrównana, tarnobrzescy „Jeziorowcy” pozwolili przeciwnikom na swobodniejsze prowadzenie akcji, popełniając przy tym sporo niewymuszonych błędów i niepotrzebnych fauli. Efektem takiej postawy była przegrana sześcioma punktami druga kwarta spotkania i zaledwie zremisowana trzecia.

W ostatnich dziesięciu minutach meczu tarnobrzescy koszykarze powrócili od efektownej gry, która mogła podobać się licznie zgromadzonej w hali publiczności. Dobre spotkanie w barwach Siarki rozegrali Josh Miller, Nicchaeus Doaks – zdobywca największej liczby punktów dla gospodarzy, Marek Piechowicz, Wojciech Barycz oraz Dariusz Wyka i powracający do gry w tarnobrzeskim zespole Michał Rabka.

Jutro koszykarze Siarki Tarnobrzeg zmierzą się z Politechniką Lwów (godz.18.30). Być może podopieczni Dariusza Szczubiała zrewanżują się ukraińskiej drużynie za zeszłoroczną przegraną 82:101.

W pierwszym spotkaniu rozegranym w ramach Memoriału Sokół Łańcut przegrał z Politechniką Lwów 68:72 (18:14, 17:18, 22:22, 11:18).

Siarka Tarnobrzeg – MKS Dąbrowa Górnicza 103:84 (30:13, 20:26, 25:25, 28:20)

Siarka Tarnobrzeg: Doaks 20, Helton 17, Miller 17, Barycz 13, Piechowicz 13, LaMarshall 8, Wyka 8, Rabka 7, Aniszewski 0, Pyszniak 0, Walski 0.

MKS Dąbrowa Górnicza: Wołoszyn 18, Marcin Piechowicz 13, Zieliński 12, Kubista 11, Szczypka 11, Kulikowski 10, Grzegorzewski 4, Zawadzki 3, Wójcik 2.