Siarka wreszcie wygrywa w Tarnobrzegu (fotoreportaż oraz video HD)

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo na własnym stadionie. W sobotnim spotkaniu podopieczni trenera Mażysza wygrali 1:0 (1:0) z Izolatorem Boguchwała w meczu 6 kolejki III ligowych rozgrywek grupy lubelsko-podkarpackiej. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił w 44 min. Tomasz Wolan.

Mecz nie należał do najpiękniejszych widowisk, szczególnie w wykonaniu drużyny gości, barw której w tym sezonie broni były zawodnik Siarki, Tomasz Walat. Wynik spotkania mógł otworzyć już w drugiej minucie Wolan, jednak jego strzał z okolicy 16 metra, nieznacznie minął światło bramki.

W kolejnych minutach meczu, gra zdecydowanie straciła tempo, obie drużyny z trudem budowały akcje ofensywne, którym brakowało wykończenia. Ostatnie 15 minut pierwszej połowy przyniosło znaczne ożywienie na boisku, dwoma skutecznymi interwencjami popisał się Łukasz Ćwiczak, a swojego szczęścia próbowali Bażant, Kwieciński i Wolan. W 44 min. padła wyczekiwana bramka, po świetnym podaniu od Kwiecińskiego Wolan skierował głową piłkę do bramki.

– Strzeliliśmy tylko jedną bramkę ale mamy satysfakcję, że wygraliśmy z Izolacją. Ten zespół będzie grał, będzie wygrywał, musimy im zaufać, że są w stanie się podnieść – powiedział po meczu trener Mażysz.

Przez większą część drugiej połowy to Siarkowcy kontrolowali grę na boisku, jednak wynik nie uległ zmianie. – Dzisiaj zmieniliśmy koncepcję gry, cofnęliśmy trochę do tyłu Wolana, wysunęliśmy Kwiecińskiego i Rożka, nie bylibyśmy z Michałem Kozłowskim trenerami, gdybyśmy nie próbowali nowych rozwiązań. Jeżeli wygrywalibyśmy wszystkie spotkania, to nie szukalibyśmy nowych rozwiązań. Musieliśmy opanować środek przy długich piłkach i Mariusz Łukawski grał, zrobił swoje – tłumaczył trener Mażysz.

– Cały czas poszukujemy, ściągnąłem na mecz Ozimka, strzelił ostatnio 5 bramek, więc znalazł się w składzie, gdyby to Mażysz strzelił, to on by zagrał. Taka jest piłka, nie należy patrzeć na nazwiska tylko na przydatność zawodnika w zespole – dodał.

Ostatnie minuty spotkania należały zdecydowanie do gości, którzy wszelkimi siłami acz bez rezultatu, starali się zmienić niekorzystny wynik na boisku. Świetną sytuację zmarnował również Wolan, jednak kolejny raz zawiodła go intuicja. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Siarki, w której szeregach już wkrótce pojawi się nowy napastnik, grający w zeszłym sezonie w Odrze Wodzisław, 28-letni Tomasz Stolpa. – Będą roszady w składzie, będziemy mieć nowego napastnika. Ten zawodnik będzie grał w Siarce dzięki prezydentowi Mastalerzowi, miejmy nadzieję, że ustawimy grę taką, że będzie nam strzelał bramki – oznajmił trener Mażysz.

Po sześciu kolejkach Siarka z dorobkiem dziewięciu punktów zajmuje siódme miejsce w tabeli, tracąc do lidera ze Świdnika cztery punkty. W siódmej kolejce rywalem Siarki będzie zajmująca dziewiątą lokatę drużyna Orlęta Radzyń Podlaski. Mecz rozegrany zostanie w Radzyniu, 17 września (sobota).

Siarka Tarnobrzeg – Izolator Boguchwała 1:0 (1:0)