Dobry występ tarnobrzeskich tenisistów w Ostrawie

Trójka zawodników ISK wystąpiła w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech rozegranych w Ostrawie. W turnieju drużynowym w klasie 8-9 Karolina Pęk wraz z Małgorzatą Jankowską wywalczyły złoty medal pokonując w stosunku 3:0 kolejno Niemki, Czeszki, drużynę szwedzko-brazylijską i norwesko-węgierską.

Wózkarze Maciej Nalepka i Krzysiek Żyłka startujący w klasie 4 zajęli wysokie 4 miejsce.

W rozgrywkach grupowych pokonali 3:1 Słowaków i 3:2 Włochów. W półfinale ulegli zawodnikom z Tajpej 0:3 a w pojedynku o brąz drużynie Niemieckiej 1:3.

Natomiast w turnieju indywidualnym Maciej Nalepka w klasie 4 w rozgrywkach grupowych pokonał 3:1 (11,-9,7,5) Niemca Wernera Burkhardta oraz 3:0 (9,7,8) Czecha Jiriego Gronycha i uległ zawodnikowi z Tajpej Wen-Hsin Lin 0:3 (-9,-3,-6).
W 1/8 turnieju przegrał 1:3 (8,-8,8,12) z Chorwatem Tomislavem Spalj i zajął miejsce 5-8.

W tej samej klasie Krzysztof Żyłka w rozgrywkach grupowych pokonał 3:0 (7,9,5) zawodnika z Tajpej Yung-Sen Chena oraz uległ 1:3 (9,-8,-8,-5) zawodnikowi z Niemiec Dietmarowi Kober i zawodnikowi z Włoch 0:3 (-6,-6,-8) Salvatore Caci a tym samym odpadł z turnieju.

Karolina Pęk w klasie 9 w rozgrywkach grupowych pokonała 3:0 (19,8,8) Czeszkę Michaele Zapletalová a przegrała z Rosjanką Olgą Gorshkaleva/Komleva 1:3 (7,7,-8,5). W półfinale uległa Małgorzacie Jankowskiej 2:3 (9,9,-10,-9,7) a w pojedynku o brąz przegrała z holenderką Danielle De Jong 2:3 (10,-10,10,-5,7).

Zawodnicy IKS walczą dalej w turniejach międzynarodowych o punkty potrzebne do zakwalifikowania się do Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012.