Drugi dzień Turnieju i drugie zwycięstwo koszykarzy Siarki

W drugim dniu turnieju Mazovia Cup, rozgrywanego w Legnicy Siarka Jezioro Tarnobrzeg odniosła drugie zwycięstwo, tym razem nad zespołem ŁKS Łódź 91-83 (31-17, 11-24, 32-21, 17-21).

To był bardzo nierówny mecz. Oba zespoły punktowały seriami, błyskawicznie zdobywając i tracąc przewagę nad rywalem.

ŁKS rozpoczął bardzo dobrze i po kilku minutach prowadził 15:5. Niestety w końcówce kwarty łodzianie całkowicie się pogubili, tarnobrzeżanie zdobyli 16 kolejnych punktów i po dziesięciu minutach gry prowadzili wysoko 31:17.

W drugiej kwarcie łodzianie znów mieli dobry okres gry i głównie dzięki skutecznej grze Jakuba Dluskiego i B.J. Holmesa zniwelowali straty do jednego punktu (42:41 dla Siarki w połowie meczu).

W trzeciej kwarcie za pięć fauli boisko opuścił Dłuski i znów zaczęła rosnąć przewaga Siarki. Na początku czwartej kwarty łodzianie ponownie zbliżyli się do rywali (74:70) ale w końcówce głównie dzięki dobrej grze Josha Millera i La Marshalla Corbetta tarnobrzeżanie spokojnie dowieźli zwycięstwo do końcowej syreny.

Bardzo dobre zawody rozegrał najniższy zawodnik Siarki, W.Miller zdobywając 22 punkty w tym trzy razy za trzy nie myląc się ani razu, oraz zanotował 5 asyst. Kolejny udany mecz rozegrał Przemysław Karnowski który zdobył 14 punktów i zanotował 11 zbiorek.

Siarka Jezioro Tarnobrzeg: M. Piechowicz 7 pkt 1×3, W. Miller 22 pkt 3×3, M.Rabka 0 pkt, P.Pyszniak o pkt, N. Doaks 5 pkt, W. Barycz 17 pkt 3×3, P. Karnowski 14 pkt, D. Wyka 2 pkt, JT Tiller 8 pkt, L. Corbett 16 pkt 2×3.

ŁKS Łódź: Dłuski 10 pkt, Trepka 6 pkt, Szczepaniak 11 pkt 3×3, Kalinowski 3 pkt 1×3, Holmes 18 pkt 4×3, Sulima 13 pkt, Mallet 3 pkt, Salomonik 0 pkt, Kenig 3 pkt 1×3, Archibipue 16 pkt.

AZS Koszalin – AZS Politechnika Warszawa 84 – 74

źródło: KKS Siarka Jezioro Tarnobrzeg, lkskosz.pl