Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Wizja bezpłatnego, powszechnego internetu w Tarnobrzegu oddala się… (video)

Wrzesień 28, 2011 12:05 PM
“Wejście w piętnaście osiedli z HotSpot’ami”- zapowiadał prezydent Tarnobrzega w marcu br. Realizacja tego przedsięwzięcia okazała się być niemożliwa, Urząd Regulacji Elektryczności orzekł bowiem, iż taka działalność byłaby “wchodzeniem w sferę niedozwolonej konkurencyjności na obszarze Internetu”.

W związku z taką decyzją URE odmówiło świadczenia bezpłatnego internetu dla mieszkańców Tarnobrzega. Konsekwencją takich ustaleń może być powrót do “starej koncepcji” czyli wykorzystanie czterech HotSpot’ów należących do miasta i dostęp do darmowej sieci dla zaledwie garstki mieszkańców.

O planach Urzędu Miasta dotyczących bezpłatnego internetu dla całego obszaru Tarnobrzega możesz przeczytać tutaj.

SIEĆ SZEROKOPASMOWA NIE DLA TARNOBRZEGA

Miasto nie będzie również korzystać z szerokopasmowego internetu, wprowadzanego przez Podkarpackie Stowarzyszenie Sieci Szerokopasmowej. Ideą Stowarzyszenia są nadajniki które powodują, że całe miasto posiada Internet. Działania te mają przeciwdziałać zjawisku “wykluczenia cyfrowego” mieszkańców Podkarpacia. Niestety pomimo tego, że łącza będą przebiegać przez teren miasta, w samym Tarnobrzegu nie będzie punktu dostępu do internetu, gdyż uznano, że w mieście jest powszechny dostęp do internetu.

Zobacz wypowiedź prezydenta dotyczącą internetu.

foto: The Opte Project

video: Piotr Morawski

5 Responses to Wizja bezpłatnego, powszechnego internetu w Tarnobrzegu oddala się… (video)

 1. @@@ Odpowiedz

  28 września 2011 at 12:49

  Czyli wszystko w normie. Tego internetu co był również nie ma a byli tacy co korzystali z tych hotspotów. Normalny człowiek zanim coś potrzebnego(z czego ludzie korzystają) odłączy to przygotowałby nową, lepszą alternatywę a w naszym lokalnym wykonaniu pana prezydenta, odłączamy, mówimy że będzie lepszy i o wiekszym zasiegu i ZONK. Zanim coś się wyklaruje to minie rok, oszczędności dla miasta będą ale chyba nie o to chodzi?

 2. R@fał Odpowiedz

  29 września 2011 at 07:56

  Tyle się słyszy o darmowym internecie w różnych miastach… Tarnobrzeg chciał być lepszy, wszystko miało być załatwione zgodnie z literą prawa i prawo powiedziało prezydentowi – NIE. Czyli w innych miastach darmowy internet działa nielegalnie? Baranów to chyba całą gminę ma w zasięgu bezpłatnego internetu, jakoś mogą i to jeszcze za pieniądze z EU.

 3. gosć Odpowiedz

  29 września 2011 at 09:10

  Mogli by nie jeść przy wypowiedziach P.Prezydenta

  • Koza Odpowiedz

   29 września 2011 at 11:01

   Zachowanie stukających sztućcami dziennikarzy przy włączonej kamerze podczas wypowiedzi prezydenta jest beznadziejne. “Dziennikarzyny” wstydu nie mają.

 4. mach Odpowiedz

  2 października 2011 at 19:51

  konkurencja nie śpi… nie ma szansy na coś darmowego dopóki mozna na tym zarobić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>