przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Okradali szafki na krytej pływalni

Wrzesień 30, 2011 4:03 PM
Łącznie pięć włamań mają na swoim koncie trzej młodzieńcy w wieku 13, 15 i 18 lat, którzy okradali szafki ubraniowe mieszczące się na basenie w Nowej Dębie. Wpadli w ręce ratowników tuż po kradzieży. Wszyscy trzej wkrótce odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa.

Od kilku dni nowodębscy policjanci prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie włamań do szafek ubraniowych, dokonanych na terenie krytej pływalni w Nowej Dębie. Z szatni ginęły głównie pieniądze. W jednym przypadku sprawcy ukradli telefon komórkowy. W tej sprawie zatrzymany został 18- letni sprawca przestępstwa i jego dwaj nieletni wspólnicy.

Z ustaleń Policji wynika, że mężczyźni swój proceder rozpoczęli w niedzielę 18 września br. Po wyłamaniu blokady zamka w szafce ubraniowej ukradli pieniądze w kwocie 50 złotych. Po kilku dniach pojawili się ponownie, dokonując kolejnych włamań. Ich łupem padł telefon komórkowy oraz pieniądze pozostawione w szafkach, w łącznej kwocie 100 złotych.

O zdarzeniach zostali powiadomieni policjanci. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli czynności operacyjno – procesowe mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców włamań. W tym czasie policjanci zebrali ślady z miejsca zdarzenia, rozpytali szereg osób oraz przesłuchali świadków. Do współpracy włączyli się też ratownicy pływalni.

Minęło kilka dni, a złodzieje przekonani o swojej bezkarności ponownie odwiedzili basen. Tym razem nie cieszyli się długo łupem, wpadli w ręce ratowników zaraz po włamaniu. Funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia ustalili, kim są sprawcy. To młodzi ludzie w wieku 13,15 i 18 lat. Złodzieje, zaskoczeni przebiegiem zdarzenia, sami oddali wyjęte z szafki pieniądze.

Podczas prowadzonych dalszych czynności wyjaśniających policjanci odzyskali skradziony telefon komórkowy. 18-letni sprawca popełnionych przestępstw usłyszał zarzuty. Nieletni wspólnicy za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

W tej sprawie wobec 18-latka, Prokuratura Rejonowa w Tarnobrzega zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

źródło: Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>