Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeżanie w Czernihowie

Wrzesień 30, 2011 3:58 PM
Trzyosobowa delegacja Tarnobrzega przebywała w Czernihowie na Ukrainie. Efektem kilkudniowej wizyty będzie reaktywacja wymiany młodzieży i nauczycieli pomiędzy oboma miastami partnerskimi.

Tarnobrzeg reprezentowali wiceprezydent Robert Niedbałowski, dyrektor kancelarii prezydenta Wojciech Malicki i Marek Bukała, były szef Straży Miejskiej – jeden z inicjatorów, nawiązanej przed dziesięcioma laty, współpracy obu miast.

- Skorzystaliśmy z zaproszenia władz Czernihowa na doroczne święto miasta, bo chcemy kontynuować przyjacielskie kontakty zapoczątkowane przez naszych poprzedników. A nawet je rozszerzyć poprzez reaktywację wymiany młodzieży i nauczycieli. Po spotkaniach z merem Aleksandrem Sokołowem i naczelnikiem wydziału edukacji Władymirem Kuprijanienko – jesteśmy pewni, że to się uda – mówi Robert Niedbałowski.

Tarnobrzeżanie spotkali się także z uczniami i dyrekcją czernihowskiej Szkoły Podstawowej nr 2, która od kilku lat współpracuje z tarnobrzeską „dziesiątką”.
-
Wracamy do Tarnobrzega z konkretnymi planami wymiany grup młodych tancerzy i sportowców. W planach mamy także wspólną organizację forum ekonomicznego – dodaje Wojciech Malicki.

Czernihów – miasto w północnej części Ukrainy, nad rzeką Desną. Stolica obwodu czernihowskiego. Liczy 300 tys. mieszkańców i słynie z zabytków, m.in. soboru św. Borysa i Gleba oraz… unikatowej podziemnej cerkwi.

Foto: “Podczas uroczystości Dni Miasta wiceprezydent Robert Niedbałowski przekazał merowi Czernihowa flagę miasta”

Foto&źródło: W Malicki/Urząd Miasta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>