Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

300 wykonawców walczyło o zwycięskie laury w XIX edycji festiwalu “Dziecko w folklorze” (fotoreportaż oraz video HD)

Październik 3, 2011 12:55 PM
W XIX edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Folklorystycznej Twórczości Dziecięcej „DZIECKO W FOLKLORZE” udział wzięło 300 małych artystów ludowych w wieku od 3 do 18 roku życia. Wydarzenie odbyło się w dniach 1-2 października, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim.

Młodzi artyści prezentowali się w kategoriach: solistów śpiewaków, instrumentalistów, grupy śpiewacze i obrzędowe oraz kapele i Zespoły Pieśni i Tańca. Festiwal przyciągnął uczestników z południowej, północnej i centralnej Polski.

WYNIKI KONKURSU

kategoria – soliści śpiewacy

I nagroda (150 zł) – Katarzyna Pawłowska z Zawichostu

dwie równorzędne II nagrody po 100 zł każda – Agnieszka Łukasik z Janowa Lubelskiego oraz Karol Wasilewski z Augustowa

III nagroda (50 zł) – Bernadetta Gałda z Chorzelowa

Ponadto przyznano :

4 wyróżnienia w postaci odtwarzaczy MP3 – Katarzyna Dominik z Piwnicznej, Anna Dycha z Janowa Lubelskiego, Iwona Dziak z Janowa Lubelskiego oraz Tomasz Kamiński z Modliborzyc.

4 wyróżnienia w postaci pamięci przenośnej – pendrive 8 GB – Agnieszka Delikat z Niebylca, Martyna Gorczyca z Niebylca, Monika Dudek z Niebylca oraz Julia Lipska z Boguszyc.

Jury postanowiło przyznać 3 nagrody specjalne po 100 zł każda dla Aleksandry Solarskiej, Agaty Rzeszut i Dominiki Trębacz z Baranowa Sandomierskiego.

kategoria – zespoły śpiewacze

I nagroda – zespół śpiewaczy „Zawaternik” z Leśnicy – Gronia

II nagroda – zespół „Młodzi Lubatowianie” z Iwonicza Zdroju

Dwie równorzędne III nagrody – „Małe Piwnicowi” z Piwnicznej oraz „Mali Lubatowianie” z Iwonicza Zdroju.

kategoria – zespoły obrzędowe

I nagroda – nie przyznano

Dwie równorzędne II nagrody – zespół z Boguszyc oraz „Mali Lipniczanie” z Lipnicy Wielkiej

Dwie równorzędne III nagrody – zespół „Mała Helenka” z Chełmca oraz zespół obrzędowy „Zawaternik” z Leśnicy Gronia.

Ponadto przyznano 3 równorzędne wyróżnienia, które otrzymują:

Zespół „Małe Lesiaki” z Raniżowa

Zespół z Raczyna

Zespół „Mali Lipniczanie” z Lipnicy Wielkiej.

kategoria – zespoły instrumentalne

I nagroda – kapela z Wielunia

II nagroda – kapela „Mali Lipniczanie” z Lipnicy Wielkiej

III nagroda – kapela „Jedlicka” z Piwnicznej

Ponadto Jury przyznało wyróżnienie dla kapeli „Młodzi Jaślaniacy” z Jaślan.

kategoria – soliści instrumentaliści

nagroda – Tomasz Żarowski z Lipnicy Wielkiej.

kategoria – zespoły taneczne

I nagroda – zespół taneczny „Mała Helenka” z Chełmca

3 równorzędne II nagrody :

Zespół „Bystry” z Augustowa

Zespół „Mali Mystkowianie” z Mystkowa

Zespół „Zawaternik: z Leśnicy – Gronia

Dwie równorzędne II nagrody :

Zespół „Chorzelowiacy” z Chorzelowa

Zespół „Wrzosowianie (grupa starsza) z Poczesnej


Ponadto Jury przyznało wyróżnienie w postaci odtwarzacza MP 4 dla zespołu „Wrzosowianie” (grupa młodsza) z Poczesnej.

info: MGOK

foto: Piotr Morawski

video: Agnieszka Nycz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>