przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

W Baranowie maszerują nową trasą po zdrowie (fotoreportaż oraz video HD)

Październik 3, 2011 1:09 PM
Otwarcie trasy spacerowej dla miłośników Nordic Walking w Baranowie Sandomierskim odbyło się w niedzielę 2 października. Dla entuzjastów marszu z kijkami przygotowano ok. 5 km trasę. Inicjatorem wydarzenia jest starosta tarnobrzeski Krzysztof Pitra i Uczniowski Klub Sportowy w Siedleszczanach.

Początki UKS Siedleszczany sięgają 2003 r. – Wtedy to powołaliśmy Uczniowski Klub Sportowy w Siedleszczanach, który miał na celu integrację społeczeństwa gminy, organizowanie różnych form turystyki i rekreacji. Sama idea Nordic Walking pojawiła się ponad dwa lata temu – wyjaśnia w rozmowie z portalem NadWisłą24 starosta Krzysztof Pitra.

- W Polsce pojawiło się Stowarzyszenie zrzeszające fanów Nordic Walking. Złożyliśmy projekt jako UKS Siedleszczany, na który otrzymaliśmy 5 tys. zł. Z tego projektu przeszkoliliśmy w zakresie szkolenia międzynarodowego czterech instruktorów, zakupiliśmy 16 zestawów kijów do Nordica i rozpoczęliśmy wytyczanie trasy na terenie gminy Baranów Sand. W tej chwili mamy już trzy pętle, które powoli formalizujemy. Myślę że w niedługim czasie pojawią się pierwsze stałe oznaczenia trasy – dodaje.

Oznakowane trasy przeznaczone będą w głównej mierze dla pieszych, gdyż przebiegają one przede wszystkim wałami i pod wałami, tzw. drogami powodziowymi. Trasa Nordic Walking powstanie również na zwałowisku w Siedleszczanach.

MARSZ PO ZDROWIE

Sam starosta uważa, że uprawianie Nordic Walking to nie tylko świetny sposób na rozładowanie codziennego stresu, ale również możliwość prowadzenia zdrowego trybu życia.

- Z kijkami chodzę od półtora roku. Ogromną zaletą tego rodzaju aktywności fizycznej jest to, że można spalać o wiele więcej kalorii niż podczas zwykłego spaceru czy nawet biegu. Kije pomagają utrzymać prawidłową postawę organizmu, kręgosłup nie ulega skrzywieniom a osoba ćwicząca nie musi obawiać się o stabilność podczas marszu na nierównym terenie – wyjaśnia.

foto&video: Piotr Morawski

One Response to W Baranowie maszerują nową trasą po zdrowie (fotoreportaż oraz video HD)

  1. ??? Odpowiedz

    3 października 2011 at 17:05

    A gdzie narty?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>