Koszykarze Siarki wygrywają w Starogardzie – Miller zdobywa 31 punktów

Koszykarze Siarki Jezioro Tarnobrzeg zwyciężyli 100:88 z Polpharmą Starogard Gdański. Mecz rozegrany został w środę 12 października w Starogardzie.

Konkurs trójek w Starogardzie. Obydwa zespoły nastawiły się na rzuty z dystansu, które lepiej wykonywali gracze Siarki Jezioro. W dodatku nie do powstrzymania dla gospodarzy był Josh Miller. Ekipa ze stolicy Kociewia w ogóle nie rozumiała się w obronie, popełniając mnóstwo błędów, które wykorzystywali zawodnicy z Tarnobrzega.

Siarka Jezioro starała się także wykorzystać szybkość swoich graczy i dlatego sporo punktów zdobyli z kontrataku. Kiedy pod koniec trzeciej kwarty po dwóch skutecznych akcjach Millera tarnobrzeżanie prowadzili 85:68 było pewne, że gospodarze przegrają swój drugi mecz ligowy.

Josh Miller ostatecznie zdobył aż 31 punktów dla Siarki Jezioro. W ekipie Polpharmy najskuteczniejszy był Grzegorz Arabas z 16 punktami (wszystkie w pierwszej kwarcie).

Polpharma Starogard Gd. – Siarka Jezioro Tarnobrzeg 88:100 (26:25, 20:29, 22:31, 20:15)

Siarka: Miller 31 (5×3), LaMarshall Corbett 18 (3×3), J.T. Tiller 14 (1×3), Barycz 13 (3×3), Piechowicz 8 (1×3), Karnowski 8, Doaks po 8, Rabka 0, Wyka 0

Polpharma: Arabas 16 (3×3), Hicks 13 (1×3), Weeden 13 (3×3), Metelski 12, Simmons 10, Koljević 9 (3×3), Wall 8, Gilmore 7 (1×3), Śnieg 0, Dąbrowski 0