przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

17.10 (poniedziałek) Strajk Żywności w Tarnobrzegu, godz.12

Październik 15, 2011 11:19 AM
W ramach obchodu Światowego Dnia Żywności, Tarnobrzeski Bank Żywności włączył się w ogólnopolską akcję “Strajk Żywności”. “Strajk Żywności” w Tarnobrzegu rozpocznie się przemarszem z pod Urzędu Miasta w poniedziałek 17 października o godz. 12:00.

W Europie rocznie marnuje się 89 milionów ton żywności z czego 59 milionów nadaje się do spożycia. Ponad 36 procent odpadów spożywczych to warzywa i owoce.

Organizatorzy strajków chcą zwrócić uwagę, że wystarczy planować zakupy, odpowiednio przechowywać produkty lub robić z nich przetwory. Podkreślają także, że marnowanie żywności ma ścisły związek z ekologią i troską o naszą planetę. Zachęcają do regularnego czytania porad jak nie marnować jedzenia na stronie prowadzonej przez Federację Polskich Banków Żywności www.niemarnuje.pl Strajki żywności organizowane są corocznie z okazji Światowego Dnia Żywności.


Światowy Dzień Żywności
został ustanowiony w 1979 roku przez FAO (Organizację ds. Wyżywienia i Rolnictwa). Corocznie obchodzi go ponad 150 krajów. Jego celem jest zwiększenie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem i niedożywieniem.

Spot kampanii zorganizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności

video: FPBZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>