Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzescy tenisiści rozpoczęli przygotowania do Mistrzostw Europy

Październik 16, 2011 12:41 PM
Bezpośrednie przygotowanie do Mistrzostw Europy, które się odbędą w październiku w Chorwacji w Splicie zawodnicy i zawodniczki Reprezentacji Polski Niepełnosprawnych Ruchowo rozpoczęli od zgrupowania w Wiśle od 25 września – 1 października. W kadrze na Mistrzostwa znalazła się trójka zawodników z tarnobrzeskiego IKS: Maciej Nalepka, Krzysztof Żyłka i Karolina Pęk.

Obecnie zawodnicy i zawodniczki przebywają na konsultacji szkoleniowej w Ostródzie od 9-15 października.

Wśród 17 osobowej Reprezentacji Polski, w przygotowaniach do najważniejszej imprezy 2011 roku bierze udział trójka zawodników z IKS Tarnobrzeg wózkarze Maciej Nalepka, Krzysztof Żyłka i Karolina Pęk, którzy zadebiutują w tych zawodach.

Pobyt w Wiśle i Ostródzie to ciężka praca każdego dnia i dużo potu wylanego na dwóch treningach dziennie trwających po 2 godziny.

Uczestnictwo w październikowych zawodach to jeden z kolejnych etapów rywalizacji o punkty do rankingu światowego czyli walki o uczestnictwo w Igrzyskach Paraolimpijskich Londyn 2012.

Podróż do Splitu Reprezentacji Polski odbędzie się samolotami. Planowany termin wylotu z Warszawy to 20 października w godzinach przedpołudniowych a powrót 29 października.

Wydarzeniem w występie naszych zawodników w ME będzie wspólny występ w Drużynie Polskiej Karoliny Pęk z Natalią Partyką i Małgorzatą Jankowską w łączonych klasach startowych 9-10.

Skład Polskiej Reprezentacji na Mistrzostwa Europy wygląda następująco:

Zawodniczki – F1-Dorota Bucław (Start Bielsko-Biała), F5-Barbara Rompa (Start Szansa Gdańsk), F6-Alicja Eigner (Start Wejherowo), F7-Katarzyna Marszał (IKS AWF Warszawa), F8-Dajana Jastrzębska (Start Katowice), F9-Małgorzata Jankowska (IKS AWF Warszawa) i
F9-Karolina Pęk (IKS Tarnobrzeg), F10-Natalia Partyka (Start Szansa Gdańsk),

Zawodnicy – M2-Rafał Czuper (Start Białystok) i Tomasz Jakimczuk (Start Zielona Góra), M4-Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka (IKS Tarnobrzeg), M8-Piotr Grudzień (Start Zielona Góra) i Marcin Skrzynecki (IKS AWF Warszawa), M10-Sebastian Powroźniak (Start Radom), Patryk Chojnowski (Ostródzianka Ostróda) i Igor Misztal (Start Skierniewice).

Trenerzy: Elżbieta Madejska, Andrzej Ochal i Marek Biernat;

Fizjoterapia – Dorota Kubicka;

Psycholog – Joanna Madey.

źródło: Radek Zięba/IKS

One Response to Tarnobrzescy tenisiści rozpoczęli przygotowania do Mistrzostw Europy

  1. ja Odpowiedz

    17 października 2011 at 16:30

    Trzymamy kciuki i czekamy a dobre wieści z Chorwacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>