Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Mieszkańcy za podziałem Dzikowa

Październik 17, 2011 7:41 PM
Dwieście sześćdziesiąt osób opowiedziało się za podziałem osiedla Dzików na część miejską i rolniczą, a sto dziewiętnaście było przeciwnego zdania. Kilka dni temu zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące proponowanego podziału osiedla Dzików. Wzięło w nich udział 379 osób.

Konsultacje trwały od 12 września do 11 października 2011 r. W tym czasie wszyscy chętni mogli zgłaszać swoje uwagi i sugestie dotyczące proponowanego podziału. Wnioski przyjmowane były w Biurze Rady Miasta. Prezydent Tarnobrzega zorganizował także dwa spotkania dla mieszkańców części miejskiej i części rolniczej, w których udział wzięło kilkadziesiąt osób. Po podsumowaniu zgłoszonych wniosków okazało się, że większość mieszkańców Dzikowa jest za podziałem osiedla.

– Podczas spotkań mieszkańcy podawali różne argumenty. Ci, którzy byli za podziałem, mówili m. in. o innej specyfice problemów występujących w części osiedla o charakterze rolniczym i że istniejący odwieczny podział nie przyczynia się do dobrej współpracy władz osiedla z mieszkańcami. Ci, którzy byli przeciwni, mówili m. in., że podział nie jest potrzebny, bo dobrze jest tak jak jest – mówi Prezydent Norbert Mastalerz. Jak podkreśla, spotkania i konsultacje miały na celu poznanie opinii mieszkańców, a ci wypowiedzieli się za podziałem.

Podczas trwania konsultacji, mieszkańcy zgłaszali także inne propozycje nazw dla rolniczej części osiedla: Dzików Stary, Dzików II, Mały Dzików, Wymysłów, Podłęże.

źródło:Agata Rybka/UM Tarnobrzeg

One Response to Mieszkańcy za podziałem Dzikowa

  1. Grzegorz Lipiec Odpowiedz

    18 października 2011 at 18:44

    Lepiej dokładnie przyjrzeć się kwestii podziału osiedla. Bo znając sprawę wiem, że tych argumentów przeciwko podziałowi było znacznie więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>